Kouzlo světla - pozvánka na 2. ročník festivalu v Lounech

Zdroj
Spolek Sýkora 2020
Vložil
Tisková zpráva
05.07.2017 17:45
Druhý ročník festivalu Kouzlo světla rozzáří v pátek 14. července noční Louny. Slavnostní zahájení proběhne na Mírovém náměstí ve 20:00 hodin.
Program druhého ročníku je opět zaměřený na umění pracující se světlem a architekturou. Světelné a zvukové instalace připraví Amar Mulabegović, Jan Šíma, Martin Pošta, Jan Hladil, Roman Dušek, František Pecháček, Pavel Mrkus, Jakub Nepraš, Rony Plesl, Gabriela Prochazka a František Bartoň.
Slavnostní atmosféru umocní stejně jako loni slavnostní nasvícení vitráží chrámu svatého Mikuláše. Před Vrchlického divadlo se rozzáří černobílá geometrická kompozice malíře Zdeňka Sýkory. Na dvorku Městské knihovny se budou promítat staré filmy dokumentující historii Loun. Největší novinkou letošního ročníku bude videomapping, speciálně připravený pro festival Kouzlo světla a město Louny.
Festival připravuje spolek Sýkora 2020 ve spolupráci s kulturními institucemi města Loun a za jeho finanční podpory.  
Loni na veřejných prostranstvích se pod taktovou čtyř českých osobností světelného umění a designu na několik hodin rozzářilo devět instalací. Festival přilákal dva tisíce návštěvníků, letošní ročník nabídne ještě lepší podívanou.  

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář