Karlovy Vary chystají opravu Sadové i Mlýnské kolonády

Vložil
ČTK
01. 10. 2017 07:50


Karlovy Vary - Karlovy Vary začnou s opravou dalších dvou kolonád, Mlýnské a Sadové. Zatímco u Sadové kolonády jsou odhadované náklady okolo milionu korun, oprava Mlýnské přijde na několik milionů, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Jiří Klsák (KOA).


"Kromě toho, že pravidelně opravujeme Tržní kolonádu a pracuje se na Vřídelní kolonádě, chystáme i rekonstrukci Sadové kolonády a vložení větších finančních prostředků do Mlýnské kolonády, která je nejcennější kolonádou. Vzhledem k tomu, z jakého je materiálu, si vždy vyžádá větší náklady," uvedl Klsák.

Kamenná Mlýnská kolonáda bylo postavena podle návrhu architekta Josefa Zítka v letech 1871 až 1881. Kolonáda kryje pět karlovarských pramenů a je ozdobena 12 alegorickými sochami, které představují jednotlivé měsíce roku.

U menší Sadové kolonády chce město zejména opravit poškozené sloupy, zábradlí, sochy, ozdobné konzole. Vedle toho práce na Mlýnské kolonádě budou rozsáhlejší a rekonstrukce by se měla týkat i dlouho zanedbávaného Zítkova pavilonu v první patře kolonády.

Projekty oprav obou kolonád se ale teprve připravují a náklady tak vzejdou až z nich. Město chce na jejich financování využít dotace z Integrovaného plánu rozvoje území Karlovy Vary.
0 komentářů
přidat komentář

Související články