Jaké bylo Superstudio 2015?

Vložil
Tisková zpráva
14.04.2015 10:45
Pátý ročník se uskutečnil v březnu ve všech městech s výukou architektury v ČR poprvé v jediný den s jednotným zadáním, které definovalo fórum pro architekturu a média 4AM.

Celkově se zúčastnilo 61 týmů, z nichž 11 postoupilo do celostátního kola a následně měly k dispozici týden na dopracování svých projektů, ze kterých pak porota složená z porotců z jednotlivých měst a autorů zadání vybrala vítěze.

V porotě zasedli například Kamila Amblerová, Michal Krištof, Helena Doudová, David Mikulášek, Adam Wlazel, Kamil Mrva a další.
Superstudio je týmová ideová soutěž pro studenty architektury bez ohledu na ročník či školu, přičemž členy týmu mohou být i studenti jiných VŠ oborů. Odehrává se nonstop během 24 hodin a téma se účastníci dozvídají až při zahájení soutěže.

Letošní zadání znělo: Vyberte si konkrétní stavbu (či soubor staveb), která se nachází na území ČR, je stará maximálně 70 let a její současná náplň je ve městě/krajině v blízké budoucnosti podle vás problematická. Navrhněte její konverzi pro vhodnější využití.

superstudiocontest.cz

1. místo Solární smrt

Zuzana Sagitariová /Alžběta Bláhová /Šimon Marek

2. místo Sebereflexe

Anita Andelová /Tomáš Musil /Petr Müller

3. místo Hranice

Ondřej Hanuš /Prokop Matěj

4. místo Konverze kladivové těžní věže Jeremenko

Michaela Okálová /David Buroň /Jan Novotný
0 komentářů
přidat komentář

Související články