Den architektury 2017 - Film a architektura

Poznejte světovou architekturu na filmovém plátně

Zdroj
o.s. Kruh
Vložil
Tisková zpráva
20.09.2017 10:50
20. 9. REM (warm up festivalu Dne architektury)
29. 9. Built to last - Relics of Socialist architecture
(festival warm up 2)
30. 9. ˗ 4. 10. Film a architektura 2017
Praha, Brno, Plzeň, Zlín a Nymburk


Jak vidí současného nejslavnějšího architekta Rema Koolhaase jeho syn a kdo je Bjarke Ingels z dánského ateliéru B.I.G.? Jak se žije v revitalizovaném věžáku na pařížském předměstí a jaké školy staví Herman Hertzberger v Holandsku? Co se stane, když mezinárodní architektonickou soutěž, které se účastní nejprestižnější světová studia, natáčí tým dokumentaristů? Jaký byl architekt Le Corbusier a jak vypadá město, které projektoval v Indií? Kdo jsou nejslavnější fotografové architektury a které filmy baví a inspirují Adama Gebriana?

Přijďte to zjistit na šestý ročník festivalu Film a architektura, který se koná 30. 9. ˗̶  4. 10. 2017 v Praze, v Brně a ve vybraných regionech.

Jako festivalový warm up uvedeme v pražském prostoru CAMP Built to last - Relics of Socialist Architecture. Dokumentární projekt je sérií krátkých filmů o sovětské architektuře. Promítáme 29. 9. od 19.00 hodin. Vstup na dokument je zdarma.

Největším lákadlem šestého ročníku je dlouho očekávaný film REM o jednom z nejvýznamnějších architektů současnosti Removi Koolhaasovi, který natočil jeho syn Tomas. Na festivalu bude uveden v české premiéře v kině Světozor již 20.9. jako předzvěst Dne architektury a festivalu Film a architektura. Po filmu následuje skype rozhovor s jeho tvůrcem Tomasem Koolhaasem, který povede Adam Gebrian. Dokument měl premiéru v září loňského roku na filmovém festivalu v Benátkách. Projekci filmu podpořilo Nizozemské velvyslanectví v Praze.

Další lahůdkou bude španělský film The Competition, který odhaluje zákulisí architektonické soutěže o stavbu muzea v Andoře a umožní pohled do prostředí nejslavnějších architektonických studií. Z inspirace Adama Gebriana si určitě nenechte ujít také film Big Time, jenž představuje dánskou kancelář mezinárodního významu Bjarke Ingels Group. Ta mimo jiné také zpracovala návrh Národní knihovny pro Prahu. Hlavním partnerem filmu je SIPRAL a. s.

Nejobsáhlejší sekce festivalu bude věnována fotografům architektury. Představí se biografické filmy o fotografech Juliu Shulmanovi, Lucienu Herve, Andreasi Gurském nebo o manželech Becherových. V rámci sekce Archi.Kult, která zahrnuje pozoruhodná díla z dějin kinematografie proslavená také svým architektonickým a scénickým pojetím, bude uvedena legendární Kubrickova 2001: Vesmírná odyssea.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články