David Vávra si k 60. narozeninám nadělil novou knihu

Zdroj
Grada
Vložil
Tisková zpráva
09.03.2017 21:15

Praha - Architekt, herec, zakládající člen divadla Sklep a neutuchající srandista David Vávra slaví dnes šedesáté narozeniny. Při příležitosti životního jubilea vychází jeho nová kniha Běžet s domy, která navazuje na předchozí úspěšné tituly Tři cesty za architekturou a Jedeme k moři. Vávra chystá také sérii výstav. V březnu to budou architektonické projekty v Galerii Jaroslava Fragnera, v Galerii Kuzebauch jsou zase k vidění jeho materiálové experimenty.

"David od podzimu přiváží do břevnovské Galerie Kuzebauch nesčetné množství předmětů, které by rád vystavil. Ptáme se ho, kdo udělá výběr exponátů, a on odpovídá: Nikdo nic vybírat nebude, protože ta vaše minimalistická estetika dostane prostě na frak… Chci, aby to v galerii vypadalo jako v zapadlém vietnamském krámku, a hotovo!" popisuje kreativní proces přípravy výstavy Lucie Havlová.

Kreativita se prolíná i do jeho knížek, které jsou kombinací architektonických vědomostí, kreseb i poezie. V nové knize Běžet s domy představuje typické půdorysy, řezy a pohledy a samozřejmě poutavé fotografie daných objektů. Součástí knihy jsou i neuskutečněné utopické projekty a návrhy různých částí nejen pražských čtvrtí. Nedílnou součást tvoří dokumentace divadelních, televizních a výstavních scénografií. A samozřejmě nemůže chybět ani umění - výtvarné artefakty ve spékaném sklu, porcelánu nebo perspexu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články