Brno dá příští rok na opravy škol 170 milionů korun

Zdroj
Lenka Horáková
Vložil
ČTK
25.10.2017 07:55
Brno

Brno - Brno plánuje, že dá městským částem v příštím roce 170 milionů korun na rekonstrukce školských budov. Peníze půjdou na opravu bazénů, parkovací místa, výměnu oken, zateplení a na školní zahrady a sportoviště, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).


Radní dnes doporučili zastupitelstvu, aby vymezené peníze schválili na listopadovém zasedání. "Když se to schválí, městské části si to budou moct zařadit přímo do rozpočtů, které většinou schvalují v prosinci. Hned po Novém roce mohou začít soutěžit a vybrat zhotovitele, aby byly školy připravené na konci školního roku pro práce," řekl Hladík.

Podle něj se opravy dotknou 41 budov. Patří tam například rekonstrukce bazénu na ZŠ Arménská za 13 milionů korun, rekonstrukce školního hřiště v ZŠ Řehořova za čtyři miliony, celková rekonstrukce objektu MŠ Kamenná za 20 milionů korun nebo rekonstrukce bazénu na ZŠ a MŠ Pastviny za 15 milionů korun.

Hladík uvedl, že město pokračuje ve velkém investování do školské infrastruktury. Letos Brno dalo do rekonstrukcí školských zařízení 164 milionů korun a loni 150 milionů korun. Ještě v roce 2013 se investovalo kolem 70 milionů korun.

Brno zřizuje téměř 140 mateřských škol, kam chodí asi 11.500 dětí. Má také skoro 70 základních škol, které navštěvuje bezmála 29.000 dětí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články