Brněnská architektonická kancelář Pelčák neuspěla u soudu

Vložil
ČTK
12. 06. 17. 04:30


Brno - Brněnská architektonická kancelář Pelčák a partner neuspěla ani u Krajského soudu v Brně se svou stížností proti výsledkům tendru na druhou etapu rekonstrukce a dostavby historického areálu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Vyplývá to z webu soudu. Stížnost firmy už předtím zamítl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).


ÚOHS o případu rozhodl před dvěma lety v červnu. Námitky architektonické kanceláře odmítl, mimo jiné proto, že byly podány pozdě. Jeho verdikt nyní potvrdil i Krajský soud v Brně. Pelčákova kancelář brojila zejména proti posouzení kvalifikace u jednoho z uchazečů.

Masarykova univerzita opravovala areál filozofické fakulty na etapy. Pelčák napadl výběrové řízení z roku 2013. Tato etapa stála téměř půl miliardy korun.

Škola v rekonstrukci pokračuje i dnes. Další etapa zahrnuje kompletní přebudování vstupu do areálu z ulice Arna Nováka a celou budovu D. Na jejím místě vznikne šest pater poslucháren. Dělníci budovu úplně odstrojí, změní vnitřní členění a schodiště, rekonstruují technologické sítě a doplní zateplení.

Ve vedlejší budově C budou pracovat především na vylepšení špatné statiky. Budovu čeká výměna podlah, rozvodů, úprava ústředního topení a částečná oprava vodovodního potrubí a kanalizace.

Výuka se do přestavovaných budov vrátí od podzimního semestru 2018. Ještě ale záleží na výběrových řízeních a rychlosti dodavatele stavby.
0 komentářů
přidat komentář

Související články