kruh jaro 2024 - Michelle Delk a Thomas Kissling

Za hranicemi / Bez tvaru, bez vůně a bez chuti, bez hranic? – Voda je živel bez vlastností

Pořadatel
Kruh, z.s.

Místo konání
CAMP, Vyšehradská 51, Praha 2

Začátek
čt 02.5.2024 19:30

Odkaz
https://kruh.info ...
Přednášky

Praha

Thomas Kissling
Michelle Delk
Vogt Landscape Architects
Snøhetta AS



Vložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Květnová přednáška z cyklu Kra/jiná nazvaná DoHromady/Together představí newyorskou krajinářskou architektku Michelle Delk z ateliéru Snøhetta a švýcarského krajinářského architekta Thomase Kisslinga z ateliéru VOGT Landscape Architects. Tématem budou inspirativní místa pro současný život, vazby mezi lidmi a jejich okolím a voda v krajině. 
Michelle Delk představí v přednášce Za hranicemi téma krajiny a lidských interakcí s ní. Hovořit bude o rozmanitosti krajiny, jenž zahrnuje divočinu i městský prostor, a nutnosti péče o životní prostředí. Ukáže, jak ve studiu Snøhetta hledá nové možnosti přesahující běžné tvůrčí hranice, s důrazem na adaptivní opětovné využití prostoru s ohledem na sociální a kulturní aspekty. Na základě spojení klasické architektury a krajinářské architektury nám představí, jak je princip adaptivního opětovného využití vrostlý v jádru projektů.
Přednáška Bez tvaru, bez vůně a bez chuti, bez hranic? – Voda je živel bez vlastností bude rozdělena do tří částí. V první části se Thomas Kissling zaměří na změnu klimatu a budoucnost městské krajiny. V druhé části bude diskutovat o neviditelném designu a jeho vlivu na ekologickou udržitelnost krajinářské architektury, principy bude ilustrovat na příkladech projektů jako Park Hyatt v Curychu nebo Laban Dance Center v Londýně. V poslední části se bude zabývat vodou jako veřejným blahem a jejím významem pro městský prostor, což bude zahrnovat také téma přístupu k pitné vodě jako kulturního prvků městské identity.

Přednáška proběhne v anglickém jazyce.
Michelle Delk je partnerkou a vedoucí krajinářskou architektkou ve slavném norském studiu Snøhetta, které se vyznačuje kombinací environmentální a kulturní citlivosti. Mezi jejich známé realizace patří Bibliotheca Alexandria nebo nová budova Opery v Oslu. Práce Michelle, sídlící v New Yorku, je transdisciplinární. Jednoduchými návrhy vytváří místa, která posilují vztahy mezi lidmi a jejich prostředím. Je aktivní členkou správní rady Urban Design Forum v New Yorku a členkou rady The Cultural Landscape Foundation. Přednáší na konferencích a univerzitách po celém světě.

Thomas Kissling reprezentuje švýcarský ateliér Vogt Landscape Architects, který založil Günther Vogt v roce 2000 a který expandoval během posledních dvou desetiletí do Londýna, Berlína i Paříže. Jeho realizace parků a jiných veřejných prostor se často vyznačují spoluprácí s umělci.

Pod záštitou Velvyslanectví USA. Přednáška je součástí projektu podpořeného grantem v rámci EHP a Norských fondů 2024.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.