V roce 2024 vystoupí v Praze na cyklu přednášek s názvem KRA/JINÁ zahraniční osobnosti z oboru krajinářské architektury, které reprezentují progresivní a autorské přístupy. Vybraní hosté nejsou pouze designéři, ale strategové a vizionáři rozvoje krajin a oblastí kolem měst. Jejich práce směřuje k vytvoření kompaktních návrhů, které zlepšují život místních obyvatel, ale i rostlin a živočichů při zachovávání biodiverzity. Jsou to inovátoři, kteří dokáží transformovat místa s ohledem na budoucí rozvoj. Návštěvníci sedmi inspirativních večerů budou mít možnost poznat to nejlepší z krajinářské scény, od Nizozemska, Německa, Francie, Švýcarska, Irska až po USA. Maike van Stiphout + Fred Booy – DS Landscape Architects (Amsterdam, Nizozemsko)
Maike van Stiphout je zkušenou krajinářskou architektkou s bohatou praxí v oblasti architektury a územního plánování. Její návrhy jsou ohleduplné k přírodě, pracuje v souladu s udržitelným rozvojem, kulturním dědictvím a uplatňuje přístup komplexního plánování. Společně s Matthiasem Lehnerem založila webovou platformu nextcity.nl, kde se věnuje rozvoji a sdílení znalostí prostřednictvím výzkumu, praxe a vysokoškolské výuky. V roce 2019 byla publikována jejich první kniha, příručka „First Guide to Nature Inclusive Building“. DS Landscape Architects z Nizozemska je kancelář specializující se na krajinářskou architekturu, která se zaměřuje na výzkum a navrhování veřejných prostorů a krajinných celků různých velikostí. Vytváří nové krajiny pro všechno živé, nejen pro lidi, ale i pro rostliny a zvířata. Věnují se biodiverzitě, její aplikaci, nadčasovému navrhování a inovacím.
Fred Booy je specialistou na pěstování rostlin, klíčení a kultivaci nejrůznějších druhů, které pěstuje ve své školce. Vypěstované rostliny následně využívá ve své práci s atelierem DS Landscape Architects.. Zaměřuje se na tři hlavní pilíře: biodiverzitu, odolnost druhů a inovace. Návrhy ateliéru stabilizují krajinu a jsou navrhované tak, aby obstáli i v čase. Biodiverzita je klíčovým prvkem jejich návrhů, jejichž prostřednictvím chrání krajinu. Věnují se také edukaci veřejnosti, radí vlastníkům pozemků a jejich obyvatelům, jak mohou přispět k biodiverzitě.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.