Pořadatel
Fakulta umění a architektury, Technická univerzita v Liberci

Místo konání
Posluchárna F13, budova F, Studentská 2, Liberec

Začátek
út 03.12.2019 17:00

Odkaz
https://www.facebook ...
Přednášky

LiberecVložil
Tisková zpráva

zpět na článek
Srdečně vás zveme na přednášku Jakuba Klašky, který pracuje ve studiu Zaha Hadid Architects v Londýně a vyučuje v magisterském studiu na Bartlett School of Architecture na University College London a je také hostujícím lektorem na University of East London.
Akademický výzkumný projekt s názvem „Unit 14” je založen na Buckminster Fullerovu ideálu „Komplexního návrháře“, mistra-stavitele, který se řídí renesančními principy a holistickým přístupem. Fuller označil tento ideál návrháře za někoho, kdo je schopen pochopit „integrovatelný význam“ specializovaných zjištění a je schopen realizovat a koordinovat potenciály společenství těchto objevů, aniž by zmizel v profesní kariéře. Jako Fuller jsme oportunisté při hledání nových nápadů a jejich výhod prostřednictvím architektonické syntézy.
Jednotka 14 jako taková je testovacím místem pro průzkum a inovace, zkoumající roli architekta v prostředí neustálých změn. Hledáme nové technologie, pracovní postupy a způsoby výroby, které vidíme v disciplínách mimo naše vlastní. Naše práce se vyvíjí kolem technologických spekulací s jádrem zaměřeným na výzkum a díky dynamické syntéze vytváří hybnost. Naše návrhy jsou nakonec vytvářeny prostřednictvím návrhu budov a důkladným zvážením strukturální tvorby a tektonických prvků.
To ve spojení se silným výzkumným étosem vytváří nové a bezprecedentní, životaschopné a velkolepé návrhy. Jsou krásné díky své inteligenci - mimořádným objevům a jejich rafinované integraci do architektury.
0 komentářů
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.