Zastupitelé Brna-střed neschválili prodej domu Tivoli

Vložil
ČTK
06.05.2020 20:25
Brno


Brno – Zastupitelstvo městské části Brno-střed neschválilo zařazení historického domu Tivoli na Konečného náměstí na seznam domů určených k prodeji nájemníkům. Některá média a opoziční politici zmiňovali to, že v domě bydlí také bývalý ministr spravedlnosti a poslanec Pavel Blažek (ODS) a jeho manželka tam má exekutorskou kancelář. Zastupitelstvo naopak schválilo zařazení na seznam objektů určených k prodeji u domů ve Francouzské a Hvězdově ulici.


Kdyby zastupitelstvo městské části zařazení prodeje domu Tivoli schválilo, rozhodovalo by o prodeji zastupitelstvo města. Pro zařazení domu na seznam byla ODS v čele starostou Vojtěchem Menclem, pro byli například i brněnská primátorka Markéta Vaňková a její náměstek Robert Kerndl (oba ODS), kteří jsou zastupiteli městské části. Proti byla opozice a také část koaličních zastupitelů.

Například opoziční zastupitel Gabriel Kurtis (za Žít Brno) uvedl už před několika dny na sociálních sítích, že v Tivoli bydlí Blažek se ženou, která tam má exekuční úřad. "Neřešil jsem, kdo tam má kancelář a kdo tam bydlí, ale takto cenné domy by měly zůstat ve vlastnictví města," řekl opoziční zastupitel Michal Závodský (za Zelené).

Zařazení na seznam k prodeji dnes zastupitelstvo neschválilo také v případě rohových domů na Konečného náměstí.

Brno vlastní bezmála 30.000 bytů, což je asi 15 procent celkového bytového fondu v Brně. Zbytek je v soukromém vlastnictví. Většinu městských bytů spravují městské části.
0 komentářů
přidat komentář