Z radnice v Pardubicích se stěhují úředníci, budovu čeká oprava

Vložil
ČTK
25.11.2017 10:05
Pardubice - V Pardubicích začalo postupné stěhování úředníků z historické radnice na Pernštýnském náměstí. Do konce roku musí zaměstnanci opustit jižní křídlo. V lednu v něm začnou pracovat řemeslníci, aby odstranili havarijní stav stavby. ČTK to dnes řekla Nataša Hradní z magistrátu.


Úředníci, kteří zde sídlí, budou zhruba půl roku pracovat v náhradních prostorách, uvedla Hradní.

Tajemník a jeho kancelář od pondělí začnou fungovat v budově magistrátu ve Štrossově ulici. Během prosince se z jižního křídla postupně odstěhují i pracovníci odboru školství, kultury a sportu. Přechodně budou sídlit nad informačním centrem. Telefonní kontakty na všechna pracoviště zůstávají nezměněné.

Politická reprezentace, tedy primátor a jeho náměstci, ale i vedoucí kanceláře primátora, se přestěhují do dvou bytů na třídě Míru 90. Personální oddělení bude v bočním traktu radnice na Pernštýnském náměstí, úsek vnějších vztahů získá dočasně kanceláře ve vedlejší budově č.p. 117 a tiskový úsek se přechodně přestěhuje do č.p. 3.

Po dobu rekonstrukce bude hlavní vchod do budovy magistrátu zavřený. Přístup do severní části budovy, kde sídlí například ekonomický odbor, a do bočních křídel radnice, bude z Wernerova nábřeží, do dalších budov přes Mázhaus nebo z budovy č.p. 117.

"Po dobu rekonstrukce nebude možno zajistit bezbariérový přístup k některým agendám. O změnách bude magistrát postupně informovat na svých webových stránkách,"
uvedla Hradní.

Částečná rekonstrukce kulturní památky se již odkládat nedá. Mykologický průzkum ukázal, že stropy budovy, postavené na sklonku 19. století, poškodily dřevokazné houby. Nezastavilo je ani ošetření dřevěných konstrukcí při rekonstrukci v letech 1993 a 1994. Opravy radnice zajistí magistrát na čtyři etapy a budou stát více než 66 milionů korun.

"Historickou budovu čeká i rekonstrukce podlah, sociálních zařízení, výměna oken, zastaralé elektroinstalace. Bude nezbytný zásah restaurátorů, které na závěr čeká oprava dochovaných mozaikových dlažeb i štukované omítkové výzdoby na chodbách a hlavním schodišti," dodala Hradní.
0 komentářů
přidat komentář

Související články