Ve Vojtově ulici v Brně začne v červnu stavba parkovacího domu

Vložil
ČTK
18.05.2020 20:30
Brno

Brno - V Brně ve Vojtově ulici začne v červnu stavba parkovacího domu pro 110 aut. Má sloužit dojíždějícím, kteří nechají auto na kraji města a dále budou pokračovat MHD, případně na kole. Stavba za téměř 43 milionů korun má být dokončena příští rok v červenci, uvedla v tiskové zprávě mluvčí městské společnosti Brněnské komunikace Vladimíra Navrátilová. Dosavadní parkoviště, které je na místě budoucí stavby, má sloužit do konce května.


Parkovací dům bude mít čtyři podlaží, výškově bude odpovídat okolní zástavbě. V přízemí se počítá s vyhrazenými místy pro lidi na vozíku či jinak pohybově handicapované či pro rodiče s dětmi v kočárku. Na rozdíl od řady jiných garáží zde budou moct zaparkovat také auta na plyn, a to na střeše parkovacího domu.

Tramvaj jezdí v docházkové vzdálenosti, zastávka je od parkovacího domu 150 metrů, blízko je i autobusová zastávka u haly Rondo. Ceny za parkování zatím stanoveny nejsou.

Parkovací dům umožní odstavit i kolo, u stojanů bude 25 míst. Lidé tedy mohou přijet do Brna autem a pokračovat na kole.

V Brně vznikly v posledních deseti letech parkovací domy na okraji historického centra a poté, co byl zaveden systém rezidentního parkování, jsou velmi využívané. Na okraji města, kde by nechávali auta lidé dojíždějící do Brna, však zatím žádné parkovací domy nejsou. Existují pouze dvě P+R parkoviště, a to u Ústředního hřbitova a v bývalém areálu Zetor v Líšni.
0 komentářů
přidat komentář

Související články