V Jablonci se zřítila část budovy, uzavřou od čtvrtka silnici 14

Vložil
ČTK
13.12.2018 09:25
Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou - V Jablonci nad Nisou se zřítila část rekonstruované budovy, ve které sídlí odborné dílny Střední školy řemesel a služeb. Nikomu se nic nestalo. Uzavřena ale kvůli tomu bude od čtvrtka až do odvolání silnice první třídy 14 v Podhorské ulici. Objížďka povede vedlejšími ulicemi. V tiskové zprávě o tom dnes ČTK informoval mluvčí kraje Filip Trdla.


"Uzavírka začne ve čtvrtek mezi 07:00 a 08:00," uvedl mluvčí. Podle hejtmana Martina Půty (SLK) to je nyní jediné možné řešení. "Chápu, že to znesnadní průjezd Jabloncem, ale bezpečnost provozu je nyní přednější. Do pondělí (17. prosince) budu od odpovědných osob chtít znát všechny možné varianty, jak pokračovat v projektu a omezení dopravy zkrátit na čas nutný k nezbytným zabezpečovacím pracím," dodal hejtman.

Budova se opravuje v rámci projektu Centra odborného vzdělávání za víc než 78 milionů korun. Součástí záměru bylo vybudování moderních dílen pro řemeslné obory zlatníků, pasířů a sklářů. Během rekonstrukce se zhroutila část cihelné zdi v prvním a druhém patře budovy. "V době zřícení části cihelné zdi v budově nikdo nebyl. Záhy po propadu zdiva statik vydal plán na zahájení zabezpečovacích prací, jejichž cílem je předejít ztrátě stability celého objektu a zejména preventivně ochránit zdraví a bezpečnost osob pohybujících se v okolí budovy," podotkl Trdla.

Podle náměstka hejtmana pro školství Petra Tulpy (SLK) vedení kraje vědělo, že rekonstrukce může být složitá. I proto se po zahájení stavby v budově nevyučovalo. "Mrzí mě, že je ohrožen celý projekt výstavby Centra odborného vzdělávání v Jablonci nad Nisou. Dojde zcela jednoznačně k protahování termínů," dodal.

Po dobu uzavření části silnice 14 budou jako objízdné trasy sloužit jablonecké ulice SNP a 5. května.
0 komentářů
přidat komentář

Související články