V Hrušovanech n. Jevišovkou opravují náměstí Míru za 16 mil.Kč

Vložil
ČTK
19.07.2018 10:35
Praha

Hrušovany nad Jevišovkou - V Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku začala oprava náměstí Míru za 16 milionů korun. Do Vánoc zmizí starý rozpraskaný asfalt, který nahradí žulová dlažba, revitalizací projde zeleň a přibudou odpočinková místa. Počet parkovacích míst zůstane zachovaný, řekl ČTK starosta Miroslav Miloš.


"Stav náměstí už byl hodně špatný, stejně tak zeleně. Bude zde 14 nových stromů. Část náměstí už jsme dělali v roce 2001, teď jsme se pustili do další. Nové budou silnice, parkoviště i chodníky, vzniknou zde také dvě posezení s lavičkami,"
řekl Miloš. Na náměstí bude také tzv. smart sloup, kde bude možné dobít si mobil, počítač, bude na něm kamera a některé další technologie.

V době oprav bude náměstí zavřené, nedávno ale nedaleko vzniklo 38 parkovacích míst, takže parkování bude možné nadále. "Auta navíc nyní z hlavní silice vjížděla, jak se komu zachtělo. Nově budou udělané vjezdy na náměstí," řekl Miloš.

Veškeré aktuální úpravy dělá město z vlastních peněz a má zažádáno o dotaci na stavbu přestupního uzlu pro autobusové linky.

Další investicí v nejbližší budoucnosti je stavba společenského sálu v bývalém hotelu, který město před několika lety koupilo. "Snažíme se budovat. Za uplynulé volební období se podařilo také zasíťovat čtyři různé lokality pro bydlení a chystáme další. Díky tomu se nám daří velmi mírně růst v počtu obyvatel, protože mnozí mladí odcházejí do Brna či jinam," řekl Miloš.
0 komentářů
přidat komentář