V Císařských lázních bude 80 procent prostoru využito pro kulturu

Vložil
ČTK
20.11.2018 20:00
Karlovy Vary

Karlovy Vary - V karlovarských Císařských lázních bude 80 procent prostoru využito pro kultury. Uvádí to Karlovarský kraj v doplnění žádosti o dotaci z ministerstva kultury. Většinově nekomerční využití je podmínkou dotace, nepůjde tak o nedovolenou veřejnou podporu. Novinářům to dnes řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).


"My jsme museli dle pokynů doplnit žádost na ministerstvo kultury. Museli jsme kvalifikovat, zda-li se nebude jednat o nedovolenou veřejnou podporu. Podle stanoviska Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže i podle našeho plánu by mělo být využito 80 procent objektu pro kulturu," uvedla Vildumetzová.

Jen zbylých 20 procent budovy pak může kraj po rekonstrukci využít pro komerční účely, například pro lázeňské služby, které by kraj chtěl do historické budovy z konce 19. století vrátit.

Karlovarský kraj, který je vlastníkem národní kulturní památky, zároveň dokončuje přípravu projektové dokumentace na rekonstrukci budovy. Podle hejtmanky by měla být v nejbližších dnech podána žádost o stavební povolení. Na její schválení má karlovarský magistrát 60, popřípadě až 90 dnů. Pak bude podle Mračkové Vildumetzové možné vyhlásit soutěž na dodavatele.

Odhadované náklady na rekonstrukci Císařských lázní jsou okolo 550 milionů korun. Na tom se má dotací 250 milionů korun podílet stát prostřednictvím ministerstva kultury, kraj slíbil 200 milionů korun, město Karlovy Vary pak 100 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články