Šumavský Špičák postaví novou restauraci a ubytování

Vložil
ČTK
31.05.2018 08:30
Plzeň

Plzeň - Největší šumavský lyžařský areál Ski&Bike Špičák chce na jaře 2019 zahájit stavbu restaurace alpského typu. V objektu budou i půjčovna lyží a kol, servis, úschovna, administrativní zázemí a dvě patra pro ubytování. Hotov má být do zimy stejného roku. Stát bude asi 50 milionů korun. ČTK to řekl ředitel areálu Vladimír Kasík. Restauraci s kvalitním prostředím zatím podle něj areál nemá.

Třípatrová budova vznikne na pozemcích areálu u dolní stanice lanovky. Samoobslužná restaurace bude v prvním patře a bude v provozu i večer s obsluhou. V přízemí budou pokladny a půjčovna a v horních dvou patrech 14 až 17 apartmánů. Nástup na sedačkovou lanovku bude z terasy restaurace i z ulice mezi budovami. "Chceme co nejdříve požádat o stavební povolení a vyřídit všechny papíry, a pokud by to šlo všechno dobře, tak bychom chtěli v roce 2019 začít stavět," uvedl Kasík. Součástí stavby ale bude také nová trafostanice, což může stavbu zpozdit.

Podobu objektu areál tři roky dojednával se Správou Chráněné krajinné oblasti Šumava. Ochranáři chtěli sedlovou střechu, čemuž se areál bránil kvůli tomu, že objekt je ze všech stran pochozí a ze střechy by padal sníh. "Vyřešilo se to tím, že je sedlová střecha, ale kolmé stěny jsou vytažené ven a do úžlabí bude padat odtávající sníh a nebude padat na zem," řekl.

Hlavní zpoždění bylo podle Kasíka způsobeno změnami regulačního plánu, který zastupitelstvo Železné Rudy schválilo před dvěma týdny a už nabyl právní moci. "Město Železná Ruda přidávalo do změny regulačního plánu další záměry jiných subjektů, což zase vyžadovalo schválení dotčených orgánů," dodal Kasík.

Skončená zimní sezona Ski&Bike Špičák patřila podle Kasíka se 120.000 lyžaři mezi nejlepší od zprovoznění čtyřsedačkové lanovky v letech 2005/2006, kdy přijelo 129.000 lyžařů. Trvala 117 dnů a napadlo přes 3,5 metru sněhu. V létě přijíždí asi 40.000 návštěvníků, z toho 8000 bikerů.

"Výborné stravování zvedne prestiž střediska," řekl Kasík. Pokud ho lidé nedostanou, jedou raději o kousek dál na německý Javor. Jednodušší teplá jídla si dnes mohou návštěvníci objednat v chatách Blaženka a Hanička z let 1972 a 1975, které nabízejí turistické ubytování.
0 komentářů
přidat komentář

Související články