Slánští zastupitelé schválili stavbu sportovní haly

Vložil
ČTK
27.02.2020 07:15
Slaný

Slaný – Slánští zastupitelé dnes večer na jednání schválili stavbu sportovní haly v lokalitě Slaný Sever. Hotová by podle starosty Martina Hrabánka (ODS) mohla být už na podzim příštího roku, jedná se ale o předpoklad. Záležet bude mimo jiné i na průběhu tendru a dalších věcech. Nyní je připravená studie, do které se v posledních týdnech zapracovávaly připomínky. Město se také pokusí na investici získat dotaci.


Stávající městská sportovní hala Bios je velmi vytížená, nesplňuje parametry pro pořádání vyšších soutěží a chybí v ní i zázemí pro diváky. Podle starosty bude nadále sloužit rekreačním sportovcům a školám. Ve městě je také hala, kterou využívá basketbalový klub.

Původně vedení města počítalo s investicí do nové haly okolo 60 milionů korun, při dnešním zasedání ale byla tato vyčleněná částka přibližně o deset milionů navýšena. Důvodem je možnost žádosti o dotaci na energeticky úsporné stavby, což zároveň znamená prodražení stavby, ale i zlevnění jejího provozu.

Novou halu využijí futsalisté, florbalisté, případně i basketbalisté a volejbalisté při turnajích a jiných větších akcích. Poslouží i žákům slánské 1. základní školy. Na tribuny se má vejít 250 sedících diváků a dalších až 70 fanoušků může v hale stát. V přízemí haly by měl být sportbar pro veřejnost.
0 komentářů
přidat komentář

Související články