Se stížností kvůli referendu o kolonádě právník Němec neuspěl

Vložil
ČTK
08.02.2019 08:25
Karlovy Vary


Brno - Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost právníka Ronalda Němce na okolnosti referenda o budoucnosti Vřídelní kolonády v Karlových Varech. Referendum bylo neplatné, nepřišlo dost hlasujících. ČTK to zjistila z úřední desky, na zpracování podrobného odůvodnění má soud 30denní lhůtu.


V hlasování měli obyvatelé Karlových Varů odpovědět na otázku, zda si přejí místo současné Vřídelní kolonády postavit repliku dřívější litinové kolonády z 19. století a zastavit havarijní opravy současné stavby.

Ačkoli většina voličů v referendu dala přednost replice, hlasů nebylo dost na to, aby bylo referendum platné. Následovaly žaloby organizátorů referenda i právníka Němce.

Žaloby vytýkaly magistrátu a jeho vedení to, že údajně vedlo negativní kampaň nebo že přesunutím několika volebních místnosti mátlo voliče. Krajský soud žaloby zamítl.

Němec v následné kasační stížnosti poukazoval například na nejasnosti v pravidlech pro uskutečňování místních referend.

Pramen Vřídlo nyní kryje kolonáda postavená v 70. letech 20. století v duchu tehdy oblíbeného brutalismu. Její zázemí, které zpracovává vřídelní vodu a distribuuje ji do lázeňských domů, je ale v havarijním stavu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články