Rekonstrukce školy na nábřeží J. Palacha v K. Varech se odloží

Vložil
Barbara Zavarská a Aleš Šedivec
28.05.2018 11:20
Karlovy Vary

Karlovy Vary - Rekonstrukce školy na nábřeží Jana Palacha v Karlových Varech se odloží. Univerzita Karlova, která zde chce otevřít pobočku lékařské fakulty, chce mít jistotu naplnění oboru. ČTK to řekl primátor Petr Kulhánek (KOA). Komplex budov by mohl být opraven z dotačního programu Restart.

"My jsme vlastníkem budovy, nicméně žadatelem z programu Restart musí být univerzita. A univerzita nechce žádat do doby, než si bude jista, že studium je zaběhnuté. Nepožádá proto o dotaci na celkovou rekonstrukci, ale jen na vybavení pro výuku," uvedl Kulhánek. Doplnil, že program Restart, který je určený na podporu strukturálně postižených regionů, je dlouhodobý a univerzita může o dotaci na rekonstrukci požádat v dalších letech.

Rekonstrukce by podle odhadů měla stát asi 150 milionů korun a město v současné době dokončuje pro ni projektovou dokumentaci. Podle Kulhánka chce město na přestavbu využít metodu financování zvanou EPC (Energy Performance Contracting), při níž dodavatel rekonstrukce sám hradí přestavbu a náklady si zpětně vybere z energetických úspor, které vzniknou.

Podle Kulhánka je tak možné, že se část rekonstrukce zaplatí z tohoto projektu, a pokud se výuka fyzioterapie v Karlových Varech rozběhne, univerzita následně dokončí rekonstrukci z programu Restart.
0 komentářů
přidat komentář