![]() |
"Stav objektu i inventáře a příprava jejího zprovoznění pro odbornou i laickou veřejnost vyžaduje provedení citlivé rekonstrukce objektu a realizaci úprav pro zpřístupnění expozic," píše se v dokumentu. Projekt navíc městská část potřebuje, aby mohla vypsat zakázky na jednotlivé stavební práce.
Firma městské části dodá studii využití suterénu, dokumentaci pro potřebná povolení a stavbu, projekt interiéru a zároveň bude fungovat na stavbě jako autorský dozor. Po jejím dokončení vybuduje orientační systém a připraví evakuační plán. Začít by měla v červenci tohoto roku, zakázka skončí o rok později.
V připravovaném muzeu, které budou moci návštěvníci navštěvovat v malých skupinkách, budou všechny prohlídkové okruhy začínat na zahradě. Z ní návštěvníci vstoupí do suterénu domu, kde bude zázemí muzea a prostory pro pořádání setkání a čtení. V prvním patře bude prostor pro krátkodobé výstavy, bude také využíván pro reprezentační účely Prahy 10. Druhé patro a podkroví zůstane zachováno v podobě, v jaké je Čapek opustil.
Spisovatelovu polovinu dvojvily postavenou v letech 1923 až 1924 zakoupila radnice předloni od dědiců za 44 milionů korun. Zároveň městská část zažádala ministerstvo kultury o zařazení vily na seznam národních kulturních památek. Druhá část dvojvily paří potomkům malíře Josefa Čapka, Karlova bratra.