Pražský institut plánování přesune akce na internet

Vložil
ČTK
12.03.2020 20:25
Praha

Praha - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nebude kvůli ohrožení koronavirem rušit akce naplánované v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Přednášky, diskuse či talk show ale přesune na internet. ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. V CAMP zůstane otevřena pouze malá kavárna a výstava Urbania, kterou již nyní může v jednu chvíli navštívit maximálně osm lidí. Podrobné informace jsou na internetových stránkách CAMPu. IPR je městskou organizací.


"Bezpečnost návštěvníků je pro nás prioritou. Okamžitě jsme se proto rozhodli program přesunout na internet a připravili jsme nový virtuální rozcestník se všemi online aktivitami centra. Nezavíráme, nerušíme, jen se všichni sejdeme na internetu," uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

CAMP tak nabídne do konce března online například diskusi Velké změny Prahy z oblasti železniční dopravy, pokračování cyklu přednášek Atlas modernismu nebo talk show Camping. Chystá se rovněž přednáška architekta Robina Winogronda ze švýcarského Studia Vulkan a součástí online programu bude pravidelný podcast Zkouška sirén.

"Lidé mohou prozkoumat také YouTube archiv CAMPu. Najdou tam skvělé přednášky se špičkami světové architektury," uvedl ředitel vnějších vztahů IPR Adam Švejda.

IPR je městská příspěvková organizace, která vznikla transformací z Útvaru rozvoje města za vlády bývalého primátora Tomáše Hudečka (tehdy TOP 09). Roční rozpočet IPR je přes 300 milionů korun. IPR má na starosti územní plánování. CAMP byl otevřen v září 2017 a institut v něm pořádá vzdělávací akce či diskuse a informuje o velkých stavebních projektech na území metropole.
0 komentářů
přidat komentář