Praha vytvoří studii rozvoje území Kyje-Hutě a Hloubětína

Vložil
ČTK
04.05.2020 21:55
Praha - Pražští radní dnes schválili přípravu urbanistické studie území Kyje-Hutě a Hloubětína v Praze 14. Dokument se bude týkat území o rozloze 226 hektarů a určí podobu nové výstavby, veřejných prostranství, zeleně a dopravy. Studii vytvoří městská organizace Institut plánování a rozvoje (IPR). ČTK to dnes řekli náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09) a ředitel IPR Ondřej Boháč. Studie má být hotova do konce března 2021.


"Smyslem studie je vytvořit podmínky pro budoucí kvalitní zástavbu tak, aby byly zachovány přírodní hodnoty a mohla zde vzniknout příjemná rekreační lokalita, která bude sloužit nejen místním obyvatelům," řekl Boháč.

Rozvoj území se dosud neřešil jednotně. Existuje například studie Na Hutích - střed, která slouží pro rozhodování v centrální části území. "V platném územním plánu pak jsou další rozvojové plochy, které jsou určeny k výstavbě, a momentálně máme k vypořádání množství žádostí o změnu územního plánu. Je proto nutné vypracovat dokument, který bude sloužit jako podklad k takovému rozhodování," řekl Hlaváček.

Dokument stanoví, které plochy budou moci být zastavěny nebo jaké maximální výšky mohou stavby dosahovat. Bude se věnovat veřejným prostranstvím, krajině, veřejné vybavenosti i technické infrastruktuře. Studie také navrhne dopravní řešení.

Území Hutí prošlo v posledních letech živelným rozvojem. Vznikla tu zástavba rodinných, ale i bytových domů, které na sebe nenavazují a nejsou vzájemně propojeny. Chybí rovněž koordinace dopravy, technické infrastruktury či veřejného prostoru a zeleně.

Hutě jsou součástí takzvaného zeleného pásu, který má vzniknout okolo Prahy. V lokalitě se nachází přírodní památka Cihelna v Bažantnici a osada Hutě, ze kterých bude návrh krajinného řešení vycházet.
0 komentářů
přidat komentář

Související články