Praha koupí kostel svatého Šimona a Judy za 125 milionů korun

Vložil
ČTK
05.09.2018 08:40
Praha

Praha - Praha koupí barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě od řádu milosrdných bratří za zhruba 125 milionů korun. O záměru na odkoupení památky dnes rozhodl výbor pro majetek pražského zastupitelstva. Na twitteru o tom informoval primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Odsvěcený klášterní kostel slouží jako koncertní síň.


"Dnes jsme jednomyslně na výboru pro majetek rozhodli, že Praha koupí kostel svatého Šimona a Judy. Barokní památka je dnes známa svou kulturní funkcí a jsem rád, že zastupitelé vnímají jeho hodnotu. Pomůžeme z něj udělat společenské centrum v srdci Prahy 1," uvedl Dolínek.

Na magistrát hlavního města se obrátil s nabídkou prodeje kostela řád milosrdných bratří, který ho vlastní. Řád nyní sídlí v Brně a do Prahy se nevrátí. Cena kostela byla znaleckými posudky stanovena na 96,4 milionu korun, cena mobiliáře na 28,6 milionu korun, píše se ve schváleném materiálu.

Kostel zasvěcený svatému Šimonu Kananejskému a apoštolu Judovi byl postaven v 17. století na místě gotického kostela. Barokní památka byla součástí špitálu milosrdných bratří. Kostel je na základě smlouvy dlouhodobě ve správě Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, který jej využívá jako koncertní síň pro koncerty komorní hudby.
0 komentářů
přidat komentář

Související články