Praha 5 letos začne přestavovat zámek na dům pro seniory

Vložil
ČTK
05.08.2019 16:20
Praha


Praha - Radnice Prahy 5 chce koncem letošního roku začít s přestavbou zámku v Hlubočepích známého jako Raudnitzův dům na domov pro seniory. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí městské části Markéta Drešlová. V přestavěné památce by mělo vzniknout 24 bytů a rekonstrukce vyjde na zhruba 119 milionů korun.


Přestavba klasicistního zámku by podle mluvčí měla být hotova začátkem roku 2021. V budově vznikne sedm bytů s dispozicí 2+kk a 17 garsoniér. Původní odhadovaná cena byla 85 milionů korun, ze soutěže vzešla cena o téměř 34 milionů vyšší. "Nárůst ceny oproti předpokládané je způsoben zejména situací na stavebním trhu a z toho plynoucí výrazný nárůst cen stavebních prací. Městská část Praha 5 disponuje finančními prostředky na realizaci a zároveň obdržela na tuto akci 35 milionů korun z rozpočtu hlavního města Prahy," uvedla mluvčí.

Praha 5 bude podle schváleného rozpočtu letos hospodařit s příjmy 814,4 milionu a výdaji 1,176 miliardy korun. Většinu schodku městská část vyrovná z úspor. Na investice plánuje vedení radnice vydat 428,2 milionu korun. Největší jednotlivou investicí má letos být přístavba nového pavilonu základní školy Waldorfská v Jinonicích, která vyjde na 36,9 milionu korun. Na přestavbu Raudnitzova domu má jít v letošním roce 35 milionů.
0 komentářů
přidat komentář