Praha 2 zahájila práce na stavbě sportoviště u školy Na Smetance

Vložil
ČTK
22.06.2018 17:30
Praha

Praha - Radnice Prahy 2 zahájila práce na stavbě nového sportoviště v areálu školy Na Smetance na Vinohradech. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Lenka Prokopová. Náklady mají být podle dřívějšího vyjádření radnice 21,3 milionu korun, z toho 16 milionů je dotace od magistrátu. V areálu byla od roku 2013 komunitní zahrada, kde místní obyvatelé pěstovali zeleninu a pořádali společenské akce. Před necelými dvěma lety musela skončit.


"Na pozemku o rozloze 2419 metrů čtverečních, který patří městské části, vznikne multifunkční sportovní hřiště pro míčové hry. Nové hřiště bude sloužit jako sportovní zázemí při hodinách tělesné výchovy i mimoškolních aktivitách žáků základní školy Na Smetance. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol v Praze 2,"
uvedla Prokopová. Na hřiště bude mít dovolen vstup i veřejnost, zejména o víkendech a ve večerních hodinách.

Na stavbu hřiště má radnice již vydáno stavební povolení. Stavba měla začít před několika měsíci, podle radnice tomu ale bránily protesty občanských a ekologických sdružení. Práce nyní komplikuje, že se dělníci musí vyhýbat stromům, na jejichž kácení zatím není vydáno povolení. Náklady na provoz hřiště včetně nafukovací haly jsou odhadovány asi na 300.000 korun ročně.

Komunitní zahrada, která dřív na pozemku byla, fungovala zhruba tři roky. Na jejím chodu se podílely asi tři stovky lidí a za pronájem pozemku platili 24.000 korun ročně. Proti vypovězení z pozemku v roce 2016 lidé sepisovali petici. Od ukončení provozu zahrady byl pozemek nevyužitý.
0 komentářů
přidat komentář

Související články