Vložil
ČTK
09.07.2018 18:10
Praha

Nové Butovice


zpět na článek
3 komentáře
Hmmm
JB
| 10.07.18 10:28
Na téhle zprávičce by bylo nejzajímavější, vědět, kdo tu zakázku na studii, od pana Vondrážky dostal.
nejlevnější vítězí
| 12.07.18 09:35
https://www.vhodne-uverejneni.cz/index.php?m=xenorders&h=ord er&a=detailcontractors&rwr=studie-a-analyza-vyuzitelnosti-po zemku-na-slunecnim-namesti SPS správa nemovitostí, s.r.o., tady je smlouva https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/8110971/Smlouva_o_dilo .pdf
smutný osud JZM
raval
| 26.07.18 09:39
JZM byl obdivuhodný kus města. Měl skvělý plán, kliku na dobré architekty. Plán se naplňoval postupně, ale systematicky. Už to neplatí. Už se tu objevují stavby, jež tu nemají co dělat, ulice kdysi zelené se mění na holá parkoviště, pro pohodlí soukromých investorů se ruší přechody přes silnice a posunují zastávky autobusů, zasahuje se do koncepce pěších komunikací ... V původním plánu skutečně je Sluneční náměstí a má navrženu náplň ústředního náměstí městské čtvrti. Samozřejmě, některé funkce se už usídlily jinde, neb se jim nechtělo tak dlouho čekat, jiné zmizely úplně a jiné přibyly. Ve městě žije spousta lidí - a dalo by se předpokládat, že starosta úplně ze všeho nejdřív vyvolá diskusi, co by si lidé na náměstí představovali. Samozřejmě vznikne zábavný guláš nesrovnatelných přání, ale od toho jsou pak urbanisté a architekti, aby z toho dali dohromady to, co je skutečně městotvorné. Ale pan starosta je zvyklý jednat o své vůli a bez diskusí. Zadání "z volné ruky" s očekávaným výsledkem "uzavření jednorázové smlouvy", zakázka "malého rozsahu" - takhle se o městě nediskutuje anií nerozhoduje. V současné situaci je špatně udržovaná "psí louka" nejlepším stavem - aspoň dává naději na výhled k rozumné a také pohledné využití v budoucnosti.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.