Plzeň a kraj připravují akvapark, nejprve nechají zpracovat studii

Zdroj
Václav Prokš
Vložil
ČTK
09.03.2018 08:45
Plzeň

Plzeň - Plzeň nehodlá aktualizovat šest let starou studii na výstavbu a provoz venkovního akvaparku, o němž se ve městě mluví téměř 20 let. Úpravu studie asi za 100.000 korun chtěla na dnešním zastupitelstvu neúspěšně prosadit opoziční TOP 09 podporovaná ANO. Město s Plzeňským krajem ale zaplatí napůl novou studii za 1,4 milionu korun. ODS, která je ve městě i v kraji v koalici s ČSSD, navrhuje vyčistit část přehrady České údolí, jež teď není na koupání vhodná, uvedli zastupitelé.


TOP 09 chtěla aktualizovat podklady z roku 2012 pro oslovení soukromých investorů. Tvrdí, že by město nemělo akvapark stavět, podle zastupitele Michala Vozobule má vytvořit co nejlepší podmínky pro investici soukromých firem. Koalice ale tvrdí, že doposud neměly zájem.

Kraj po jednáních s vedením města připravil dohodu o společném postupu, návrh zaslal magistrátu v pátek. Partneři chtějí postavit na okraji města centrum vodní zábavy s odpočinkovým areálem za stovky milionů. Prvním krokem bude studie německé firmy, která má zkušenosti se stavbami podobných zařízení a s jejich provozem.

Podle primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) bude studie hotová do čtyř až šesti měsíců a určí nejlepší místo, druhy atrakcí, náklady na stavbu i na provoz, který by zajišťoval soukromý subjekt.

Většina zastupitelů dnes nebyla proti tomu, aby se radnice a kraj podílely na zřejmě prodělečném provozu atrakce. V minulé studii byla částka na provoz akvaparku za 700 milionů Kč odhadována na 50 milionů ročně, které by hradil soukromník. Podle zastupitele Petra Suchého (TOP 09) by ale neměl být problém, aby mu město přispívalo jednotky milionů korun, když dává ročně 200 milionů divadlu.

Podle primátora se nyní pracuje na deklaraci o vzájemné spolupráci města a kraje. Návrh dohody nyní probírá magistrát a jeho právníci.

"Akvapark nebude jen pro Plzeň, ale pro celý kraj. Proto jsme rádi, že memorandum s krajem vzniká," řekl náměstek primátora Pavel Kotas (ČSSD).

Studie z roku 2012 bude jedním z podkladů pro německého zpracovatele nové analýzy. Město se nezaměřuje jen na stavbu nové venkovní plochy. Do modernizace a komplexní přestavby největšího bazénu Slovany vloží přes 130 milionů Kč. Areály by si neměly vzájemně konkurovat.
0 komentářů
přidat komentář

Související články