Vložil
ČTK
20.06.2019 07:50
Brno


zpět na článek
3 komentáře
Nádraží
Petr Skála
| 27.06.19 09:11
Se vší úctou k autorce, ale tolik nesmyslů ve dvou větách. O poloze snad rozhodla již před více než rokem komise MD na základě doporučení SŽDC a výsledků studií. A nemá se stěhovat na periferii, ale zůstane v prostoru Dolního nádraží (cca 800m od nynějšího hlavního), v jehož okolí v současnosti probíhá intenzivní výstavba moderních kancelářských, obytných a obchodních staveb. Stačí se zvednout od kafíčka a jít se podívat.
má to smysl ?
Bervid
| 27.06.19 11:55
Zbytečně bylo zabetonováno cca 4 metry travnaté plochy.
Mohl tam také růst strom, třeba lípa a krásně vonět a lákat včely.
O konci světa co je ve středu města Brna
| 27.06.19 09:11
Dolní nádraží, kde vzniká nové brněnské nádraží je na území Brna-střed. A tento fakt více jak co symbolizuje, jak současné drážní těleso vedené z Horního (hlavního) nádraží do Židenic rozřezává město Brno. Nejen v průchodnosti územím, ale i v myslích brňáků, když se o této části města (za náspem) vyjadřují jako o periférii, konci světa nebo jako o úzmí, kde rostou jen kopřivy, popřípadě jsou tu bažiny a močály.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.