O stavbu lávky přes Labe v H. Králové se zajímá na 80 architektů

Vložil
ČTK
16.01.2014 11:40
Hradec Králové

Hradec Králové - O stavbu nové lávky přes Labe v Hradci Králové se zajímají desítky architektů. Podklady k architektonické soutěži na podobu lávky, vypsané v prosinci, si zatím na radnici vyžádalo přes 80 subjektů. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Magdaléna Vlčková. Opravila tím vyjádření náměstka primátora Jindřicha Vedlicha (TOP 09), který na středeční tiskové konferenci tvrdil, že radnice již od uchazečů obdržela několik desítek návrhů.

    "Radnice zatím žádný návrh neobdržela. Uzávěrka pro podání nabídek je 7. března. Zájemci nabídky zpravidla podávají až těsně před uzávěrkou," řekla Vlčková.
    Lávka pro pěší a cyklisty, o jejíž stavbu město usiluje přes deset let, by měla spojit lokalitu Šimkových sadů a kongresového centra Aldis s třídou Karla IV. v centru města. Architekti mají navrhnout takovou lávku, aby její cena nepřekročila 40 milionů korun. Vyhlášení výsledků architektonické soutěže radnice předpokládá v dubnu.
    Radnice už v zóně Aldis v roce 2003 vybudovala pěší bulvár za téměř 23 milionů korun. Na něj měla navázat lávka. Podle původního projektu ale bylo nutné skácet jeden dub na nábřeží Labe, proti čemuž úspěšně protestovali ochránci přírody. Nové řešení lávky umožní stavbu bez toho, že by se dub musel kácet.
    Lávka by měla být dlouhá 67 metrů a široká nejméně 4,5 metru. Architekti nemají určeno, z jakého by měla být materiálu. Ve svých návrzích však musejí zohlednit prostor pro bezpečný pohyb migrujících ptáků.
0 komentářů
přidat komentář

Související články