Vložil
ČTK
28.06.2019 15:10
mjölk architekti


zpět na článek
3 komentáře
Krabička se zvonkem
Vích
| 29.06.19 11:03
Já to české krabičkování považuji 30 let za projev stařecké demence a neschopnosti se zbavit modernistické indoktrinace 20. století. Místo pohledového betonu nebo prkenného bednění se dnes dostává do módy "luxusnější" nerez a mosaz. Že krabičkováním jsou nakaženi i mladší kolegové, vnímám jako zabedněnou ztrátu kognitivních funkcí...
pane Víchu
kolega
| 01.07.19 02:17
No vidíte, jak je ten pohled na architekturu subjektivní. Někdo vidí v čistotě pravoúhlých tvarů dokonalost, jiný projev stařecké demence. Obdobně se dá uvažovat také o organických formách architektury (které, dalo by se říci, prosazujete Vy pane kolego). Osobně si myslím, že obě cesty jsou možné, jde jen o správnou odpověď na dané téma, zadání, potenciál.. Důležitá je kvalita. A ta je u spousty Vámi kritizovaných staveb na slušné úrovni. V opačném případě si tou kvalitou nejsem tak jist.
Děkuji za reakci,
Vích
| 02.07.19 09:19
že se u nás nediskutuje o kvalitě a setrvává na starých prošlých paradigmatech je to, co nás drží v bezčasí a vede k úpadku pramenícímu z nejistoty a z nedůvěry ke všemu novému. Jistota provincie.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.