Město - iniciátor rozvoje - pozvánka na konferenci

Zdroj
FA ČVUT, Praha
Vložil
Tisková zpráva
25.04.2018 06:20
Pardubice

Ve středu 25. dubna 2018 od 10:00 do 16:00 hodin se koná konference (Divadlo 29, Sv. Anežky České 29, Pardubice) na témata: Jakou roli může hrát městská samospráva v rozvoji lokalit? Jak efektivně koordinovat veřejné a soukromé záměry? Jak nastavit procesy tak, aby vzniklo kvalitní městské prostředí?

Ústav nauky o budovách ve spolupráci s městem Pardubice pořádá konferenci Město – iniciátor rozvoje, která je určena zástupcům municipalit z celé České republiky. Konference pro zástupce samosprávy a další účastníky procesu tvorby, rozvoje a správy měst.

Budoucnost plánování měst spočívá bez pochyby v efektivnější spolupráci soukromého a veřejného sektoru. Samospráva v ideálním případě hraje roli iniciátora a koordinátora celého procesu, k čemuž disponuje množstvím legislativních i neformálních nástrojů. Jak tyto nástroje efektivně využívat, aby vyjednávání se soukromými investory vedlo ke vzniku zdravého a dlouhodobě udržitelného polyfunkčního města?
Konference představí jak domácí tak zahraniční příklady úspěšného nastavení procesů v situacích, kde se potkává veřejný a soukromý zájem.

Organizátor: Fakulta architektury ČVUT v Praze a město Pardubice
Garant konference: prof. Ing. arch. Michal Kohout
Sekretář konference: Ing. arch. Jitka Žambochová

Na konferenci ve stejný den navazuje vernisáž výstavy projektů studentů z atelieru Kohout a Tichý a atelieru Wahla a Belko z Fakulty architektury ČVUT, které v zimním semestru 2017/18 vznikly na základě spolupráce s městem Pardubice.

Výstava bude zahájena ve stejný den v 17hod a potrvá do 2.5.2018
Galerie města Pardubic, Příhrádek 5, Pardubice

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář