Kraj zrekonstruuje chebský Špejchar pro Galerii 4 i bez dotace

Vložil
ČTK
25.02.2014 19:55
Cheb

Cheb - Karlovarský kraj zrekonstruuje objekt Špejcharu v Chebu, do kterého se má následně přestěhovat Galerie 4. Přestože kraj žádá na přestavbu historického domu pro potřeby fotografické galerie dotaci, rekonstrukci provede bez ohledu na to, jestli ji získá. Novinářům to dnes řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).
    "Rada Karlovarského kraje už rozhodla o podmínkách výběrového řízení na zhotovitele. Celá akce je asi za 26 milionů, přičemž žádost o dotaci je na 15 milionů korun," uvedl Navrátil.
    O přestěhování Galerie 4 do jiných prostor se uvažuje už několik let. A právě dosud nevyužité prostory Špejcharu u františkánského kláštera by pro to byly vhodné. Zatím se ale čekalo na možnost získat dotace.
    Stavební práce by měly zahrnovat přístavbu schodiště s výtahem, změny vnitřních dispozic, nový venkovní plášť budovy, úpravy vnitřních rozvodů i přípojek vody a kanalizace. Budova původní sýpky je památkově chráněným objektem.
    "Galerii to přinese přestěhování do větších, hezčích a pro fotografické výstavy vhodnějších prostor. Je to sice dál od náměstí a bude to také znamenat, že galerie bude muset své návštěvníky přilákat," dodal Navrátil.
0 komentářů
přidat komentář