Kraj hledá firmu na stavbu sálu Konzervatoře Brno za 45 milionů

Vložil
ČTK
06.08.2018 10:25
Brno

Brno - Konzervatoř v Brně bude mít nový koncertní sál téměř za 45 milionů korun. Jihomoravský kraj hledá firmu, která práce provede. Součástí bude demolice původního sálu a výstavba nového, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí kraje Monika Brindzáková. Podle ředitele brněnské konzervatoře Pavla Maňáska je sál, který vznikl před 40 lety, ve špatném stavu.


Radní kraje schválili zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku. "Předmětem je demolice stávajícího sálu a výstavba nového na získaném prostoru včetně rekonstrukce navazujících prostor a hygienického zázemí ve stávající budově," uvedla Brindzáková.

Vlastní prostor koncertního sálu bude rozdělený na zvýšené pódium a stupňovitě uspořádanou část se sedadly pro posluchače. "Prostor pod touto částí sálu se sedadly se využije jako šatna pro návštěvníky," uvedla Brindzáková. Hlavní vstup koncertního sálu je z chodby budovy konzervatoře, která dále navazuje na Lužáneckou ulici. Sál by měl po dokončení sloužit i pro potřeby jiných vzdělávacích institucí.

Maňásek už letos v květnu představil plán na rekonstrukci tehdejší vládě v demisi v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Podle Maňáska je špatná podlaha i strop. "Zničená je i konstrukce střechy, neodpovídá normám ani současným požadavkům. Nelze ji opravit, protože by opravu nevydržela," řekl Maňásek. Ve špatném stavu jsou i okna. "V zimě máme uvnitř 18 stupňů a v létě přes 30 stupňů. Díky úpravám by se měla zvýšit i kapacita ze současných 170 míst na 220," doplnil ředitel. Zlepší se i akustika, světla a podobně. Sál konzervatoře slouží pro výuku 350 studentů a 150 pedagogů od pondělí do pátku od rána až do večera. Soboty jsou věnované kurzům pedagogů.
0 komentářů
přidat komentář