Katalogový dům - výstava v GAB

Zdroj
Galerie Architektury Brno
Vložil
Tisková zpráva
01.11.2018 09:35
Brno

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 v 18:00 hodin se v brněnské Galerii architektury uskuteční vernisáž výstavy KATALOGOVÝ DŮM, která představí široké veřejnosti příběh vzniku dvanácti kvalitních rodinných domů malého měřítka českých stavebníků a architektů.


V české společnosti převládá stigma nedostupnosti architektury pro běžné stavitele a představa o její finanční nedostupnosti. Častým argumentem také bývá časová náročnost vypracování projektu a riziko diktátu architektů. V obecném povědomí schází zkušenost, že dům z dílny architekta je společným dílem stavebníka s architektem, ve kterém je zhmotněno důkladné poznání potřeb a života stavebníka a jeho rodiny.


Díky tomu je k vidění v našich městech a obcích kobercová výstavba katalogových domů, které uživatelům nabízejí falešný pocit exkluzivity za málo peněz. Vznikají tak území nesourodých typologií a estetického pojetí architektury bez vztahu k okolí a tradici. V dnešní době můžeme v naší zemi najít desítky projektů, na kterých spolupracovali se stavebníky architekti ve všech stádiích realizace. Díky podrobné analýze klientova života jim dokázali ušetřit náklady na realizaci domů a vytvořit dílo odpovídající jejich představám o životě.


Rodinné domy byly vybrány tak, aby si je mohli dovolit lidé s běžnými příjmy, a budou prezentovány na fotografiích, modelech, plánech a rozhovorech se staviteli.


Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 8. 11. 2018 od 18 hodin v Galerii Architektury Brno. Výstava potrvá do 21. 12. 2018 a bude přístupná denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin. Doprovodným programem výstavy budou komentované prohlídky, diskuze a přednášky jednotlivých tvůrců. K výstavě bude vydán podrobný návod k práci s architektem.

0 komentářů
přidat komentář

Související články