Vložil
ČTK
05.08.2016 16:15
Karlovy Vary


zpět na článek
2 komentáře
využití pro kapli Drahovického hřbitova
Martin
| 15.08.17 10:31
Na karlovarském hřbitově je pohřbeno plno významných osob, je tam Pomník usmíření a Pomník pochodu smrti. Co v budově zřídit muzeum pohřebnictví, mohly by tam být informace k ostatním KV hřbitovům (existujícím i zaniklým), informace k význačným osobám pohřbeným v KV (plánek hřbitova s vyznačenými hroby význačných osob). Ta budova je unikátní i technologicky, takže vystavit vybavení, které se zachovalo plus zajímavé informace o budově. Nebylo by od věci vystavit i památky a informace o zaniklých kostelech a synagoze...

A je to kousíček od hřbitova, tak na Dušičky a před Vánoci, když lidé na hřbitov chodí nejvíc, umožnit na prostranství před budovou postavit pár stánků s věnci, svíčkami (ne vietnamské a čínské plastové...), možná i grog, svařák...
využití pro kapli Drahovického hřbitova
Jiří Mika
| 20.02.18 10:36
Velice dobrý je nápad na vybudování Muzea pohřebnictví v K. Varech.
Šlo by spojit i otázku návštěvnosti. V současné době na hřbitovi jezdí autobusy MHD, ale pouze o sobotách a nedělích a svátečních dnech. Vybudováním muzea, by mohly jezdit autobusy MHD i ve všední dny, čímž by se vylepšila dopravní obslužnost pro občany města (zvláště starší a invalidní, kteří chtějí navštívit hřbitov v Drahovicích).
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.