Jihlava bude znovu hledat projektanta na dopravní terminál

Zdroj
Věra Stejskalová
Vložil
ČTK
13.09.2018 19:00
Jihlava


Jihlava - Jihlavská radnice bude znovu hledat projektanta, který zhotoví dokumentaci pro plánovaný centrální dopravní terminál. Do prvního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil. O novém řízení s upravenými podmínkami rozhodli radní města na dnešním jednání. Novinářům to řekl náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD). Stavbu terminálu v místě městského vlakového nádraží připravuje město se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC).

Mezi důvody nezájmu v prvním kole podle Výborného patřilo to, že původně požadované termíny by byly pro projektanty příliš riskantní. Teď bude město hledat projektanta, který vypracuje jen první část dokumentace potřebné pro územní řízení. Výsledek by měl být jasný do dvou měsíců.

Nový terminál by měl kromě vlakové dopravy propojit linkové autobusy a MHD, počítá se tam s osobní dopravou i cyklisty. V budoucnu by mohl mít napojení také na zvažovanou vysokorychlostní železniční trať mezi Prahou a Brnem. Urbanisticko-architektonickou studii zpracoval Atelier RAW za 1,4 milionu korun. Zástupci radnice při její prezentaci v dubnu uvedli, že město by na tento projekt chtělo vybrat 100 milionů Kč z evropských fondů.

Zpoždění příprav stavby terminálu způsobené opakovaným výběrem projektanta zatím podle primátora Rudolfa Chloupka (ČSSD) není dramatické. Řekl, že SŽDC avizovalo, že na své části projektu nemůže pracovat dřív než v roce 2020. Doplnil, že městská část staveb může začít, až správa zbourá nynější nádražní budovu.

SŽDC by měla postavit novou budovu terminálu a přestavět kolejiště. Město se má postarat o zbývající záležitosti včetně silničních propojek této dnes obtížně dostupné lokality na další městské ulice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články