Investor Květinového domu v centru Prahy žádá o stavební povolení

Vložil
ČTK
27.06.2018 08:30
Praha

Nové Město


Praha - Investor novostavby na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v Praze podal žádost o stavební povolení. ČTK to dnes potvrdil vedoucí stavebního odboru Prahy 1 Oldřich Dajbych. Developer zatím stále podle něj provádí přípravné práce a zabezpečení okolních staveb. Stavební povolení, po nabytí jehož právní moci může začít se stavbou, by mohl investor podle Dajbycha získat přibližně do měsíce. Stavba několikapatrového převážně kancelářského komplexu by pak mohla trvat přibližně dva roky.

"Můžeme potvrdit, že jsme obdrželi všechna potřebná úřední stanoviska, předali jsme je stavebnímu úřadu a proces stavebního povolení pokračuje,"
sdělila ČTK za investora Alexandra Drozdová z agentury Best Communications.

Celkové náklady na novostavbu jsou podle dřívějších informací dvě miliardy korun, z toho stavba má přijít na 800 milionů korun. Po dokončení má mít dům tři podzemní a devět nadzemních podlaží, nabídne 15.000 metrů čtverečních kancelářských a 5700 metrů čtverečních obchodních ploch.

Výstavbu domu, kterému jeho investor, společnost Flow East říká Květinový dům, provázejí léta příprav i kontroverzních rozhodnutí příslušných úřadů. Do událostí kolem plánované stavby se zapojovala i veřejnost, především část odborníků. Jejich aktivity vyvrcholily po povolení úřadů zbourat nárožní dům.

Novostavba zaplní parcelu po něm i pozemky ve vnitrobloku a pozemky po zbořené někdejší tiskárně v Opletalově ulici. V roce 2008 ji tehdejší majitel zboural, teprve poté požádal o sejmutí památkové ochrany, čemuž ministerstvo kultury vyhovělo; památkově chráněný zůstal pozemek.

V době, kdy objekt už vlastnila firma Flow East, bylo v roce 2013 strženo na základě posudku statika i torzo fasády. Dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice ministerstvo za památku neprohlásilo, zejména z obavy z arbitráže kvůli zmařené investici. Developer při svém postupu vycházel z předchozích rozhodnutí úřadů, která projektu umožňovala budoucí realizaci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články