Vložil
ČTK
17.04.2018 16:00
Praha


zpět na článek
3 komentáře
Slavonice
Luděk
| 18.04.18 06:07
Vím, že to mnohé bude prudit a mnohé bude prudit také to, že to vůbec zmiňuju, ale nedá mi to. Slavonice jsou moravské město...
Pokracovani komunistickych hovadin.
Dr.Lusciniol
| 23.04.18 12:41
Zruseni cesko-moravske hranice jde zpet az do roku 1949. Takze mame mnoha moravska mista v Jihoceskem kraji, podobne jako MORAVSKOU Trebovou v Pardubickem (byv. VYCHODOCESKEM) kraji. Pamatuji, ze i "pan profesor" byl proti obnoveni zemske hranice, po tzv. "revoluci".
Podobne, v roce 1960, komunisty rozdeny, ale stale jsouci katastr "burzoaznich" Kral. Vinohrad do ctyr prazskych obvodu (1,2,3, a 10) tu nasi "sametovku" prezil bez skrabnuti..
Souhlas
Luděk
| 24.04.18 09:23
Ano, Vinohrady a Dačice a dokonce Svitavy mnozí považují za město ryze české... No, myslím, že obnova zemského českomoravského zřízení je poslední velký úkol, jenž chybí k rozumného administrativnímu dělení země. A členění na dnešních 14 Gottwaldovských krajů, kdy absurdní, nesmyslný a svým způsobem směšný kraj Karlovarský má méně obyvatel, než Ostrava.., to netřeba komentovat.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.