Dva věžové domy v Kamýku nevzniknou, magistrát zastavil řízení

Vložil
ČTK
24.06.2020 07:45
Praha


Praha – Dva věžové domy v Praze 12-Kamýku nebudou postaveny, pražský magistrát zastavil řízení o stavbě. Projekt nevyhovuje požadavkům na výstavbu v daném území. ČTK to dnes oznámila mluvčí Prahy 12 Olga Novotná. Proti výstavbě, kterou plánovala společnost Trigema, se postavila radnice i místní obyvatelé. Na jejich stranu se v uplynulých měsících postavilo i ministerstvo pro místní rozvoj, které rozhodlo, že je záměr v rozporu s územním plánem.


"Projekt bytového domu Dvou věží nedostal územní rozhodnutí, protože překračuje svou velikostí požadavky na výstavbu ve stabilizovaném území. To potvrdilo i ministerstvo pro místní rozvoj, které rozhodlo, že projekt není v souladu s územním plánem," uvedla místostarostka Eva Tylová (Zelení).

Projekt Dvě věže zahrnoval dva bytové domy s 18 a 14 patry. Stát měly ve Vosátkově ulici na sídlišti Kamýk místo nízkopodlažního obchodního centra domy. Proti stavbě se postavili obyvatelé i radnice, podle nichž by byla stavba předimenzovaná, zhoršila by podmínky osvětlení v okolních bytech a zvýšilo by množství aut a zhoršilo parkování. Kvůli budově se měly rovněž kácet vzrostlé stromy.
0 komentářů
přidat komentář