Dominikánské náměstí v centru Brna čekají změny

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
12.12.2005 18:50
Brno

BRNO - Dominikánské náměstí a jeho nejbližší okolí, které je součástí historického centra Brna, čekají zásadní přeměny. Veřejnost se bude moci blíže seznámit s modely prezentujícími novou podobu této lokality počátkem roku 2006, řekl dnes ČTK náměstek brněnského primátora Radomír Jonáš.

Z náměstí by v budoucnu měly zmizet desítky aut, která na něm denně parkují. Řidiči je budou moci odstavit v parkovacím domě, s jehož výstavbou se v nejbližší době počítá v nedaleké Panenské ulici. Budova bude určena pro přibližně 300 vozidel.
Ožít by měla známá brněnská pasáž Jalta, která je delší dobu zcela uzavřena. Představitelé města chtějí vytvořit podmínky pro to, aby v ní byly po letech obnoveny četné obchody.
Brno v uplynulých dnech získalo výměnou nemovitostí celý objekt, v jehož přízemí se pasáž Jalta nachází. Oprava objektu si vyžádá okolo 30 až 40 milionů korun. Do jeho vyšších pater by se patrně již příští rok mohli nastěhovat úředníci magistrátu.
"Naše magistrátní odbory zatím sídlí na několika místech ve městě. Občané tráví jejich oběháváním mnoho času. Tomu chceme udělat konec," vysvětlil Jonáš. Jednotlivé odbory magistrátu by v budoucnu měly být umístěny pouze ve dvou budovách centra města - na Malinovského náměstí a v objektu s pasáží Jalta.
O tom, že brněnské zastupitelstvo v uplynulých dnech schválilo výměnu domu s pasáží Jalta za další tři objekty, informovala v uplynulých dnech Mladá fronta Dnes (MfD). Deník upozornil, že celou transakci vyšetřuje policie.
Kriminalisté se kauzou začali zabývat na základě trestního oznámení, které podal zástupce majitelů lékárny U Červeného raka Vojtěch Halámek. Dům se známou lékárnou je jednou z budov, kterou má od města dostat za Jaltu podnikatel Miroslav Lekeš. Majitelé lékárny chtěli podnikatele přeplatit a dům koupit, město na to však nepřistoupilo, uvedla MfD.
0 komentářů
přidat komentář

Související články