Ďáblice přestěhovaly radnici do nové budovy za 50 milionů Kč

Vložil
ČTK
23.09.2018 17:05
Praha

Praha - V Ďáblicích je nový multifunkční obecní dům za 50 milionů korun s DPH, za vybavení a výběrová řízení městská část zaplatila dalších 12 milionů. V budově je ordinace lékařů, pošta, úřad městské části a sál pro aktivity škol, tábory i jednání zastupitelstva, který v městské části dosud chyběl. Fasáda domu je chráněna reflexní folií s abstraktním vzorem. ČTK to sdělil starosta městské části Miloš Růžička (STAN).


Bývalá budova radnice je mimo centrum městské části v obytné zástavbě. To byl důvod proč místo do rekonstrukce starého sídla úřadu, vedení městské části rozhodlo o stavbě a přestěhování radnice ke vznikajícímu náměstí. "Mít obec s náměstím, mít sociálně a kulturně živé centrum - to je vize, která je živá již od vzniku naší městské části a postupně se daří ji realizovat," dodal Růžička. V posledních letech vedení investovalo do přestavby zdevastované budovy hospody na sociálně kulturní centrum Vlna s víceúčelovým hřištěm a přírodním parkem.

Ďáblice, které leží na severu Prahy, jsou v městském obvodu Prahy 8. Patří mezi menší městské části, žije zde zhruba 3615 obyvatel. Před čtyřmi lety ve volbách o posty v patnáctičlenném zastupitelstvu usilovalo osm kandidátních listin, z nichž šest získalo mandáty. Vyhrálo uskupení Starostové a nezávislí s šesti křesly, které do koalice přizvalo Volbu 2010 se dvěma mandáty. V letošních podzimních volbách se v Ďáblicích utkají čtyři uskupení.
0 komentářů
přidat komentář