Čištění areálu bývalých UP závodů v Bučovicích potrvá i letos

Vložil
ČTK
16.01.2019 19:30
Bučovice

Bučovice - Demoliční práce a vyklízení areálu bývalých UP závodů v Bučovicích na Vyškovsku potrvají do konce roku. Jedna ze tří velkých budov šla k zemi loni v létě, demoliční projekt na druhé dvě se chystá, řekl dnes ČTK starosta Bučovic Jiří Horák (KDU-ČSL). Město loni areál koupilo za 27 milionů korun a přemění ho na lokalitu pro bydlení.


Šestihektarový komplex chátrá od roku 1995, kdy v něm skončila nábytkářská výroba, město ho loni v zimě koupilo od soukromého majitele. Původně v něm byly tři hlavní objekty a dalších asi 15 menších. Loni v létě nejstarší výrobní budovu odstřelili hasiči.

"Tuhle část už jsme od té doby vyčistili. Areál ale dál průběžně vyklizujeme, odstraňujeme i ty menší objekty. V současné době chystáme demoliční projekt na zbývající dvě velké budovy," řekl starosta. Budovy by podle něj měly jít k zemi někdy ve druhé polovině roku.

Náklady na bourání a vyčištění areálu město vyjdou asi na 25 milionů korun. Jediná stavba, kterou nečeká demolice, je takzvaná Druckerova vila, jež má zůstat připomínkou někdejší slávy podniku.

Větší část areálu by v budoucnu měla sloužit pro výstavbu rodinných domů a menší bytové domy. V západní části by měl zůstat volný prostor pro vybudování multifunkčního kulturního sálu a sportovní haly.

Závod v Bučovicích patřil v tehdejším Československu ke špičce ve výrobě nábytku, byl součástí Spojených Uměleckoprůmyslových závodů se sídlem v Brně. Koncern měl další závody například v nedalekém Rousínově, v Koryčanech na Kroměřížsku či v Uherském Brodě. Závod v Bučovicích se specializoval na ložnice, po pádu komunismu ale nedokázal zajistit jejich odbyt.
0 komentářů
přidat komentář

Související články