Bývalá konírna v GASK se má přeměnit na multifunkční sál

Vložil
ČTK
24.03.2018 09:20
Kutná Hora

Atelier M1 architekti s.r.o.

Kutná Hora - Bývalá konírna v areálu Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře by se měla přeměnit na multifunkční sál, v němž budou pořádány kongresy a kulturní představení. Kapacita může být téměř 800 míst, z toho polovina by měla být k sezení. Pokud půjde vše hladce a podaří se zajistit peníze, mohlo by se stavět v příštím roce, řekla ČTK ředitelka galerie Jana Šorfová.

V minulosti budova sloužila jako jízdárna pro rakouské oficíry, dnes v ní návštěvníci parkují. Podle Šorfové je přitom v areálu míst k parkování dostatek. Nová navíc vzniknou v jiné části parku, takže se celková kapacita měnit nebude.

Podle radního pro kulturu Karla Horčičky (ČSSD) by náklady na přestavbu mohly být kolem 20 milionů korun. V areálu a jeho okolí podle něj podobně velký prostor chybí. "Máme analýzy, že o to zájem je," uvedl.

Sál podle Horčičky nebude využívat jen kraj, ale bude se i pronajímat, takže by to byl nový zdroj příjmů pro galerii. Šorfová poukázala i na to, že v létě se při nepříznivém počasí budou moci dovnitř přesunout operní představení pořádaná pod širým nebem a nebude nutné je rušit.

Galerie Středočeského kraje sídlí v bývalé jezuitské koleji. Zaměřuje se na výtvarné umění 20. a 21. století. Vedle stálých sbírek organizuje řadu výstav a doprovodných programů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články