Brno hraje na CITY : lednový program

Zdroj
Brno hraje na CITY
Vložil
Tisková zpráva
27.01.2011 19:00
Petr Hrůša

Lednový program projektu Brno hraje na CITY se zaměřuje na budoucí směřování města a v této souvislosti připravuje pro veřejnost diskuzi o architektonické budoucnosti a o urbanistické vizi Brna, která se uskuteční v sobotu 28. ledna od 18 hodin v Malém přednáškovém sále Domu pánů z Kunštátu. V tentýž den se ve 4AM/Galerii architektury odehraje i workshop spojující street art a graffiti s problematikou vizuální stránky veřejného prostoru.  

Studentský projekt Brno hraje na CITY, který vzniká za podpory Nadace Vodafone Česká republika a 4AM/Fóra pro architekturu a média, si klade za cíl vyvolat zájem o brněnskou architekturu a urbanismus a tím tak rozšířit povědomí o nich. Během pěti měsíců – od září do ledna – jsme nabízeli bohatý program v podobě přednášek, komentovaných prohlídek, diskuzí a workshopů věnovaných zejména architektuře od meziválečného období až po urbanistické prognózy brněnské budoucnosti. Lednovým programem končí první fáze projektu, na kterou od 1. února naváže Brno hraje na CITY aned Objev tvůrce svého města.

Diskuze o architektonické budoucnosti Brna se uskuteční v sobotu 28. ledna od 18 hodin v Malém přednáškovém sále Domu pánů z Kunštátu. O tématech spojených s územním plánováním, vizí Brna či osudech budoucí brněnské výstavby nebo industriálního dědictví budou diskutovat Roman Čerbák (Národní památkový ústav, 4AM/Fórum pro architekturu a média), Petr Hrůša (Architekti Hrůša & spol.), Ivana Tošovská (Fiedler reality) a taktéž je osloveno několik zástupců Magistrátu města Brna. Moderátorem diskuze bude mladý brněnský architekt Michal Kristof (Chybík+Kristof Associated Architects).

Street art: Workshop se uskuteční také v sobotu 28. ledna od 11 hodin v 4AM/Galerii architektury.  Pod vedením dvou mladých umělců se bude spojovat street art a graffiti s problematikou vizuální stránky veřejného prostoru – konkrétně podchodu pod brněnským nádražím.
Workshop si klade za cíl vymyslet způsob, kterým by bylo možné zlepšit estetický zážitek z tak frekventovaného prostoru jakým je právě podchod pod nádražím, kterým denně přechází stovky lidí. Konkrétní forma a vzhled instalace, jako i její umístnění v daném prostoru, budou jasné až po ukončení workshopu. Účastníci workshopu si tak vyzkouší roli  street artových umělců a zároveň tím přispějí k vylepšení vzhledu Brna.

Přihlašovat se dá prostřednictvím e-mailu (kapacita workshopu je 15 lidí).
0 komentářů
přidat komentář