Vložil
ČTK
25.04.2018 09:30
Brno


zpět na článek
2 komentáře
Stadion za Lužánkami
Ing.arch. Josef Myslivec
| 26.04.18 10:28
Nic proti tomu aby byl stadion za Lužánkami, ale !!! Nejvhodnější místo pro stadion by bylo za nádražím na území Trnitá, kde by mohl vzniknout centrální park i stadion. Mělo by to tu výhodu, že fanouškové z venkova by nemuseli zatěžovat MHD. Fanoušky z města by zvládla jen vyšší frekvence MHD, což je řešitelné. Stadion za Lužánkami znamená pro MHD někdy těžko řešitelný problém, jak známo z minulosti.
Něco proti tomu
architekt
| 27.04.18 11:37
Je to tak. Lokalita za Lužánkami se v důsledku postupného rozvoje města nachází nyní ve zcela jiné pozici, než tomu bylo v dávné době. Územní plán sice tuto lokalitu stále označuje jako plochu pro sport a rekreaci, ale je třeba si uvědomit, že ji takto vymezil územní plán vytvořený ve zcela jiné době, s jiným fungováním společnosti. Bylo by víc než vhodné novým územním plánem tento vývoj reflektovat a jak uvádí příspěvek výše, zohlednit i vývoj města Brna jako celku. Z pohledu dopravní obslužnosti lze lokalitu za Lužánkami označit téměř jako centrální s horší dopravní dostupností pro všechny směry, mimo příjezd od Svitav. Dostupnost z D1 a MHD od nádraží je velmi špatná. Za každou cenu lpět na tom, že zde nějaký stadion stál kdysi dávno, jeho torzo je zde dodnes a tak zde musí stát i stadion nový, je cesta slepou uličkou. Moderní stadion mimo centrální oblast města s přímým napojením jak na dálniční síť tak významné dopravní uzly hromadné a městské dopravy, tak jako to je v případě ploch kolem výstaviště nebo rozvojových ploch jižní části města by byl mnohem – MNOHEM – lepším řešením. Nehledě na soudobý trend spojený s bezpečnostními riziky, kdy je tyto hromadné stavby lepší situovat mimo centrální obytné zóny + skutečnost, že v současné době je ekonomika provozu těchto vysoce-kapacitních staveb velmi závislá na pořádání komerčních akcí – v případě stadionu povětšinou hlučných. A ne každý z okolo bydlících obyvatel, toho bude příznivcem. Poslední otázkou je, jestli Brno stadion pro 30tis diváků vůbec potřebuje. Asi ne… a fotbalová Zbrojovka (a český fotbal vůbec) s návštěvností zápasů s bídou 3 tisíce už vůbec.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.