Vložil
ČTK
16.05.2019 08:30
Praha

Josef Pleskot


zpět na článek
6 komentářů
...
D.
| 17.05.19 11:37
Za úspěch bych to určitě nepovažoval. Je především děsivé, že se někdo jako pan Staněk vůbec mohl stát ministrem. Sice odstoupí, ale zcela rozvrátil práci mnoha lidí a škody, které způsobil asi není reálné napravit. Bohužel se naplno vracíme do socialismu, prezidentem je milovník Ruska a Číny, premiérem spolupracovník STB a ukázkový oportunista a ministrem kultury se stal člověk, který o kultuře nic neví, nezajímá ho a jeho komunikace by v dobách minulých skvěle zapadla. Nevidí na své práci žádné chyby a trousí moudra, jako že se postavil elitám. Když pominu, že vyhodí mezinárodně uznávaného ředitele za to, že si nechal zaplatit za odvedenou práci (na základě domluvy s ministerstvem), předpokládal bych, že ministr kultury bude sám elitou a ne, že bude s elitami bojovat. Třeba se blíží doba, kdy filozofové zase budou pracovat v kotelnách… Moudrá společnost je postavena na těch schopných, vzdělaných a pokud možno i slušných lidech a takové lidi uznává a z jejich schopností těží, zoufalci, jako pan Staněk se pochopitelně elit bojí a pokud možno proti nim přímo bojují. Komické jsou reakce řady lidí, že kulturu vlastně nepotřebujeme a ředitel NG by měla mít plat jako prodavačka z Lidlu, přitom po našich předcích nám zbylo a po nás zbyde především to, co patří pod ministerstvo kultury. Památky, muzea, galerie, divadla a samotná díla, ať už hmotná či nehmotná a na tom všem je navíc závislá ekonomika řady zemí včetně té naší. Tomu by už třeba řada lidí rozumět mohla...
ad D.
Pavel Bervid
| 18.05.19 10:06
Beru si z výše zveřejněného příspěvku "paní D". to, že pohrdá běžnou obvyklou prací, například sama uvádí jako podřadnou práci prodavačky.
Naštěstí máme po našich pracovitých předcích také zděděné zvyky, zkušenost a moudrost a tedy víme, že tento druh lidí, jako je "paní D", a také žádný strom, nerostou do nebe !
Ve skutečnosti je to tragičtější...
IK
| 19.05.19 06:51
"Lidl je zaměstnavatel snů. Volba zaměstnavatele je otázkou priorit," odpověděla jedna bývalá paní děkanka na jedné veřejné VŠ svým akademickým pracovníkům, když se v době billboardové kampaně Lidlu nesměle dotázali alespoň na přiblížení svých platů inzerovaným částkám.
to Pavel Bervid
D.
| 19.05.19 09:03
Žena, pokud vím, nejsem, což ovšem neznamená, že bych proti ženám cokoliv měl a už vůbec nic nemám proti komukoliv, kdo dělá svoji práci dobře a jeho práce je společnosti přínosem. Je mi upřímně jedno, jestli takový člověk zametá ulice, prodává třeba v tom Lidlu nebo je vědeckým pracovníkem. Jen se jejich platy musejí a mají pohybovat v určitém vzájemném poměru a bohužel platy v oblasti kultury jsou mnohdy naprosto hanebné a to stejné platí o školství. Bohužel tím dáváme najevo, jaký vztah k těmto oblastem u nás je.
Konec zatím nejlepšího ministra kultůry
Josef Brofský
| 20.05.19 08:24
Pan Staněk byl zatím nejlepším ministrem kultůry. Obdivuji jeho osobní statečnost. Musel vědět, že jakmile poukáže na zlodějiny lehkoživků z kultůry, začne kulturní fronta vřískat jak protržená. Že začnou petice, aktivisté na náměstí, pomluvy od redaktůrků a pisálků z Bakalových médií. A přesto do toho šel. Nakonec ho podrazili jeho vlastní, Hamáček se podělal za cca 14 dnů. A jediným výsledkem je sdělení kulturní frontě, můžete krást dál, a kdyby se nějaký ministr opovážil ukázat na Vaše rozkrádačky, stačí petice, trochu řevu a ministr končí.
ano, pravá podstata tohoto trapného případu
Pavel Bervid
| 20.05.19 03:16
Zlatá slova pane Brofský jimiž jste vystihl pravou podstatu tohoto trapného případu.
Umění je od slovesa umět.
A ano, dnešní psudoumělci, co nic vlastně neumí, nutně potřebují, pouze a jenom, sát prachy z veřejných rozpočtů.
Viz také prosím:
a) mladí umělci káleli v Národní galerii (https://www.idnes.cz/kultura/vytvarne-umeni/mladi-umelci-ka leli-v-narodni-galerii.A041126_155247_vytvarneum_kot)
b) tryskající Spravedlnost a nečitelné hodiny (https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/1227420-brnenske-nedok onale-novinky-tryskajici-spravedlnost-a-necitelne-hodiny#utm _content=videa&utm_term=socha%20mo%C4%8D%C3%AD&utm_medium=hi nt&utm_source=search.seznam.cz&title=Brn%C4%9Bnsk%C3%A9%20%E 2%80%9Enedokonal%C3%A9%E2%80%9C%20novinky%3A%20Tryskaj%C3%AD c%C3%AD%20Spravedlnost%20a%20ne%C4%8Diteln%C3%A9%20hodiny)
c) Ztohoven (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ztohoven)
d) Entropa - Černý (https://www.blesk.cz/tag/david%20%C4%8Dern%C3%BD/1)
e) Walldorf Marcel - Domstication (http://www.marcel-walldorf.com/domestizierung-2018/ )
f) https://www.novinky.cz/koktejl/384627-umelecka-instalace-sko ncila-v-kosi-uklizeci-v-muzeu-ji-povazovali-za-binec.html
g) Blanka Jakubčíková (https://www.expres.cz/viral/vystavu-na-zachode-si-uklizecka -spletla-s-vandalismem-celou-ji-umyla.A150813_142556_bul-wow -b_khor)
a mnoho dalších
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.