Na území bývalého odkaliště Tepláren Brno vznikne nový park

Vložil
ČTK
02.08.2017 21:05


Brno - Na území bývalého odkaliště brněnských tepláren na Hádech má vzniknout v nejbližších letech nový park. Porota složená z krajinářů, urbanistů nebo architektů vybrala vítězný návrh z šesti autorských kolektivů složených ze studentů českých vysokých škol. Dnes zástupci města, teplárny a organizace Studentské Brno představili vítěze.


Primátor Petr Vokřál (ANO) uvedl, že první práce na novém parku by se měly uskutečnit v tomto roce. "Nepředstavujme si to tak, že tam najednou příští rok v létě bude nový park. Tvorba parku musí probíhat několik let tak, aby to mělo svoji hodnotu," doplnil náměstek primátora a předseda představenstva Tepláren Brno Petr Hladík (KDU-ČSL).

Zástupce Studentského Brna Michal Hořínek uvedl, že projekt jasně ukazuje, jak mohou aktivní studenti, akademici, zástupci města i firem spolupracovat na rozvoji města. "To, že jsme se reálně dali do společné práce na Parku Hády, dokazuje, že tato spolupráce velmi dobře funguje a má velký potenciál," uvedl

Vítězným týmem se stal kolektiv studentů z Fakulty architektury Vysokého učení technického a Mendelovy univerzity. Vítězný tým obdrží odměnu 50.000 Kč. "Území nás zaujalo svým charakterem. Rozhodli jsme se tak vytvořit tři okruhy, přičemž každý z okruhů bude mít určitou funkci. Střední bude spíše klidový, okrajový okruh bude sportovní, potkávat se tam budou in-linisté, běžci i cyklisti, a střední okruh bude rekreační, kde lidé budou moci relaxovat," řekl jeden z výherců soutěže Peter Mezei. Podle něj zásahy do terénu nebudou nijak invazivní.

Záměr je ale pouze na počátku. "S výherci se domluvíme, aby oslovili zkušenější architekty, kteří by jim pomohli návrh dopracovat do výsledného konceptu. Sama porota chtěla jednotlivé soutěžní návrhy propojit, neboť viděla některé zajímavější věci i v jiných návrzích. Jde nám o to, aby se do vítězného konceptu vtělilo to nejlepší a aby se dopracoval do nějaké dokumentace pro povolovací územně stavební řízení a pro samotnou realizaci," uvedl Hladík.
0 komentářů
přidat komentář

Související články