Publisher
ČTK
21.06.2019 08:00
Czech Republic

Prague


back to article
1 comment
Referendum
Vích
| 21.06.19 05:01
Myslím, že rozhodnutí o umístění sloupu by mělo mít obecnější platnost a přímou podporu obyvatel. V komunální politice jsou referenda ideální nástroj, jak se dozvědět, zda sloup vyvolává nějaké významnější rozpory. Podle mne spíše ne, je to vděčné téma k bujné diskuzi k pivu, kde se můžeme blýsknout znalostmi z historie a náboženství, ale že by se kvůli tomu normální člověk rval, to se mi nezdá pravděpodobné. Na Seznamu je hlasování čtenářů, kde při počtu 4500 hlasujících vychází cca 65:31:4 %pro:proti:jedno. Matěj Stropnický se tam v rozhovoru dobře zamotal do toho, kdo že okupuje náměstí. V liberální demokracii je myslím ideál, aby každá sociální bublina měla svá útočiště v podobě symbolů, díky tomu je i stověžatá Praha tak pestrá a rozmanitá, že výsledný mix působí velice přátelsky a malebně. Je to jeden z charakteristických znaků historického města do roku 1950. Novější části města jsou už bohužel uniformně unifikované a kouzlo vlastní identity dramaticky postrádají.
www.seznamzpravy.cz/clanek/spory-o-mariansky-sloup-na-starom aku-proc-ho-praha-nechce-74469?autoplay=1
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.