10 comments
"Dědeček...
šakal
| 25.06.19 10:26
... se celé odpoledne nepřestával třást a pro sebe si opakovat: 'Ježíši Kriste, Ježíši Kriste!' Saturnin zase někam odjel." (7:- +)
vyhrál soutěž?
dgfdfgd
| 26.06.19 01:10
Neplete-li mě paměť, soud jasně rozhodl, že nevyhrál, ne? Tak jaképak vyhrál?
Nevyhrál, ale...
Q
| 26.06.19 03:12
Soud potvrdil, že projekt Futures Systems vyhrál neregulérně. Nicméně ani to nepřimělo náš stát (Národní knihovnu, ministerstvo kultury), aby udělal minimum slušného, a protizákonné výsledky soutěže zrušil, resp. revidoval. Nikdo nechtěl zpět neoprávněně vyplacenou první cenu, ani stejně vysokou kompenzaci (celkem asi 9 mil Kč), žádný z porotců za skandální průběh výběru nenesl odpovědnost. Morální a právní nihilismus v praxi.
kdo půjde do tepláků ?
Lála Myslíková
| 26.06.19 05:20
Prosím kolik má dnes Česká republika státní dluh? Kolik je to stovek miliard? Možná je to i přes tisíc miliard a tedy před jeden bilion korun. Na konci roku 2018 to bylo 1bilion 622 miliard korun.
Tak to opravdu jsme dnes v situaci, abychom platili nepotřebnou stavbu megalomanského dopadu na panorama Prahy?
panorama
dfgdfsg
| 26.06.19 06:30
No tak ono by se z toho to panorama nezbláznilo, jak říkala Alena Šrámková, na Letný vždycky stáli cirkusy.
že by ta horka způsobila panu ministrovi úžeh ?
Pavel Bervid
| 26.06.19 08:36
Pod jeho rukama jeden vykuk z N. g. bere na hůl státní rozpočet, respektive rozpočet ministerstva kultury, politický šéf ho donutí dát demisi, už se i hlásí jeho nástupce z Nového města a on ještě navíc rozvrtá deset let starou ostudu, kterou řešily dlouhá léta soudy!
Stavba známá jako chrchel alias blob by měla skončit v propadlišti dějin.
Čas ovšem plyne
raval
| 26.06.19 09:29
Dokáže si někdo ještě dnes spočítat, kdy ta soutěž byla? Pominu všechny ty okolnosti neregulérnosti dávné soutěže. Knihovna nový dům potřebuje. Ovšem že by zrovna musela sahat po 12 let starém projektu, když to navíc byl návrh do soutěže, a ten se od toho, co je schopno realizace dost liší. A možná i knihovnictví za tu dobu udělalo nějaký pokrok, koneckonců snem každého knihovníka je, že si čtenář knihu půjčí virtuálně, tím odpadne starost s vracením, ničením a dalším. A taky jistě stojí za úvahu, zda místo těsně vedle tunelu Blanka je opravdu pro knihovnu to nejlepší.
Hmmm
Josef Brofský
| 26.06.19 11:32
Na jednu stranu obdivuji vdovu po panu Kaplickém, že z něj dokáže vytřískat prachy ještě tolik let po jeho smrti. Ale jinak, stavba "blobu" bez Kaplického je samozřejmě nesmysl. To zkrátka nikdy nebude ono.
Staňkův koncepční přístup
M
| 27.06.19 09:09
Takže podle ministerstva kultury se nemá stavět SEFO v Olomouci podle 10 let starého projektu od žijícího autora, protože jediným správným řešením je vypsat novou architektonickou soutěž...ale NK v Praze se klidně může stavět podle 12 let starého projektu od autora, který už se na tom bohužel nemůže podílet, a žádná soutěž potřeba není.
KDE?
Vích
| 29.06.19 11:17
Vhodné místo pro národní knihovnu jistě není na Špejcharu. Na tom je shoda. Klíčová otázka pro Prahu je "kde má stát" a na otázku "jak má vypadat" a "kdo bude autorem" musí odpovědět opět mezinárodní architektonická soutěž. Pod patronací stíhaného Babiše a ministra na odchodu Staňka se stejně nic nestane, tak má Praha čas se rozmyslet.
Mám dvě favoritní místa. Jedno v kopci pod Stalinem, knihovna vytesaná jak trezor ve skále s přístupem od Čechova mostu, tedy v přímém kontaktu univerzit a s vyhlídkovou kavárnou místo metronomu, tj. Praha 7. Druhé vhodné místo vidím v Praze 1 v ulici Na Florenci místo kancelářského radiátoru Zahy Hadid. Pentě by to umožnilo se ctí vycouvat z nevhodného návrhu a Praze by to pomohlo kultivovat okolí magistrály a transformovat ji na kulturní městskou třídu. Bez koncepčního plánování rozvoje Prahy se s tím budeme patlat jak s Epopejí nebo teď s novým smíchovským zdymadlem, které nemá oporu v žádném strategickém plánu, ani v ZÚR, územním plánu nebo metropolitním plánu. Sečteno a podtrženo, dokud nebude mít Praha "vizi rozvoje" včetně rozmístění klíčových kulturních staveb, nic se nestane, protože na tom prostě nebude dohodnuta shoda.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.